چشم سرمایه گذاران طلا به تصمیم یک زن

قیمت طلا در روز پنجشنبه کمی پایین تر از قبل بود و دلیل آن را می توان کنجکاوی سرمایه گذاران برای باخبر شدن از نتیجه تصمیم بانک مرکزی اروپا دانست. با این حال خبر شیوع ویروس کرونا در کشور چین تا حدی باعث تثبیت قیمت طلا شد.

به گزارش بنکر (Banker)، هر انس طلا اسپات با 0.1 درصد کاهش به 1.557.91 رسید و گلد فیوچرز آمریکا نیز بدون تغییر در نرخ 1.556.80 دلار باقی ماند.

با مرگ 17 نفر و ابتلای بیش از 500 مورد به ویروس کرونا در چین، سازمان بهداشت جهانی امروز تصمیم می گیرد که آیا وضعیت اضطراری جهانی اعلام نماید یا خیر.

ایلیا اسپیوا، استراتژیست ارشد ارز در دیلی فارکس گفت: "به نظر می رسد بازار محرک لازم برای هیچگونه تغییر جدیدی را ندارد. حتی شیوع ویروس کرونا نیز انگیزه لازم برای تغییر قیمت طلا را فراهم ننمود."

"اما اگر سازمان بهداشت جهانی وضعیت اضطراری اعلام نماید، آن موقع شرایط بازار تغییر خواهد کرد و به احتمال بسیار قوی عاملی خواهد شد برای افزایش قیمت طلا. "

بین سال های 2002 و 2003 ویروسی مشابه ویروس کرونا که از کشور چین پدیدار شد جان 800 نفر را گرفت به شدت اقتصاد جهانی را تحت تاثیر خود قرار داد.

در زمانی که کشور چین در حال آماده شدن برای جشن سال نو چینی می باشد، و در واقع فصل گردشگری و سفر به این کشور محسوب می شود، معامله گران همچنان نگران شیوه بیشتر این بیماری هستند.

سرمایه گذاران با دقت منتظر نتیجه تصمیم بانک مرکزی اروپا هستند. به نظر می رسد رئیس بانک مرکزی اروپا کریستین لاگارد به دنبال بازبینی و تغییر برخی اهداف کلان این بانک و نحوه دستیابی به آنان می باشد.

براساس گزارش سایت tala، نرخ های بهره پایین و سیاست های پولی منعطف یک واقعیت به حساب می آیند و این به نفع طلا می باشد. ولی همچنان آنچه تهدید به حساب می آید، بیرون کشیدن ناگهانی سرمایه از این حوزه می باشد.

وانگو تائو تحلیل گر تکنیکال رویترز می گوید که به نظر می رسد طلا به قیمت 21 ژانویه باز گردد و هر انس آن با 1.545.96 دلار معامله شود چرا که در سطح 1.564 دلار همچنان به تثبیت لازم نرسیده است.  

در میان دیگر فلزهای ارزشمند، پالادیوم 1.6 درصد افزایش داشت و هر انس آن به 2.511.90 دلار رسید. هر انس نقره با 0.2 درصد کاهش به 17.77 دلار رسید و پلاتین نیز با 0.2 درصد کاهش به 1.009.94 دلار رسید.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman tourismbank
نگاه بنکر