پیش بینی: طلا گران می شود یا ارزان؟

صعود بهای طلا به رقمی بالاتر از ۱۸۰۰ دلار نیز محتمل است اما برای رسیدن به این نقطه مسیر دشواری پیش روست.

به گزارش بنکر (Banker)، این صحبت در حالی است که طلا به سختی به سطح ۱۷۰۰ دلار نیز رسید و البته همچنان در این مسیر حرکت می کند. این فلز اکنون در تلاش برای یافتن فرصتی است که روند صعودی خود را در بلندمدت تثبیت نماید.

واقعیت این است که حتی اگر طلا به رقمی پایین تر از انچه اکنون دارد، تنزل یابد باز هم ما بدنبال خرید این فلز زرد هستیم چرا که اگر به شرایط عمومی در کشورها دقت کنیم خواهیم دید موارد زیادی وجود دارد که به نفع طلا پیش می رود. تنها استثناء در این مساله، دلار آمریکاست.

با اشاره به این نکته، این احتمال وجود دارد که هم طلا هم دلار همزمان شاهد رشد قیمت باشند بنابراین این آمادگی ذهنی را داشته باشید. با نگاهی به نمودارها می توان با دقت پیش بینی کرد که قرار است در درازمدت بهای طلا به ۲ هزار دلار در هر اونس برسد. ابیته این احتمال نیز وجود دارد که در این مقطع زمانی شاهد رفتارهای نامناسب زیادی باشیم اما در مقابل، خریدهای زیاد و فرصت های متعدد خرید را نیز می بینیم.

جریان قیمتی طلا با همین روند، تا انتهای هفته نیز صعودی خواهد بود. گرچه ممکن است همچون روز گذشته(جمعه) برخی نوسانات نزولی باشد، اما در نهایت جاده در مسیر رو به بالا قرار می گیرد. سیاست های بانک های مرکزی در راستای چاپ بی حد و حصر اسکناس می تواند امید برای تداوم روند صعودی طلا را بیشتر کند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار