پرستار بچه

بچه دار شدن یکی از تجربه های بسیار لذت بخش برای پدر و مادرها می باشد که همهی والدین دوست دارند آن را تجربه کنند. اما وظایفی که باید در قبال بچه انجام دهند کار آن چنان آسانی نیست و بیشتر پدر مادر ها ممکن است که در انجام این وظایف و مسئولیت‌ها به مشکل بربخورند.

بنابر این مجموعه های ارائه خدمات بهداشتی و مراقبتی زیادی به وجود آمده است تا بتوانند به والدین در مراقبت از کودکشان کمک کنند. والدین می‌ توانند از خدمات پرستاری و همچنین پرستار بچه بهره‌مند شوند تا دیگر نگرانی هایی در ارتباط با مراقبت از کودکشان و همچنین نیازهای ان ها نداشته باشند.

 بسیاری از والدین شاغل نمی توانند به دلیل دغدغه های کاری که دارند از کودکشان به خوبی مراقبت کنند. بنابراین این والدین نیز نیاز به پرستار بچه دارند تا بتوانند نیازهای کودکشان را برطرف کنند. کودکان در سنی هستند که توجه به نیازهای ان ها می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی زندگی ان ها داشته باشد.

 دلیل استفاده از پرستار بچه در منزل

 والدین ترجیح می دهند به جای فرستادن کودکشان به مهد کودک از پرستار بچه در منزل استفاده کنند. دلایلی که والدین برای این کار دارند این است که معتقدند کودکشان در منزل می تواند احساس امنیت و آرامش بیشتری داشته باشد.

 والدینی که به غیر از ساعات اداری در شیفت های دیگر نیز کار می کنند بهترین گزینه برای آن ها پرستار بچه در منزل می باشد. زیرا در صورتی که بچه را به مهد کودک بفرستند باید زمانی را برای رفت و آمد به مهد کودک در نظر بگیرند اما زمانی که پرستار بچه در منزل از او مراقبت کند علاوه بر صرفه جویی در هزینه های رفت و آمد می‌ تواند نسبت به مهد کودک هزینه بسیار به صرفه تری را داشته باشد.

امروزه که تعداد مجموعه های ارائه خدمات بهداشتی و مراقبتی بسیار زیاد است و می توانند خدمات پرستاری در منزل بسیار با کیفیت را به شما ارائه بدهند پس بهترین راه برای والدین است که از این مجموعه ها کمک بگیرند.

 یکی از این مجموعه ها، مجموعه هوم کا می باشد که علاوه بر معتبر بودن دارای سابقه چند ساله است که می تواند که خدمات پرستاری کودک با کیفیتی را به والدین ارائه بدهد. پرستاران بچه این مجموعه بسیار متخصص هستند و می ‌توانند با توجه به تخصص و مهارتی که دارند از کودکان شما به خوبی مراقبت کنند و نیازهای آن ها را نیز برطرف نمایند.

 هزینه پرستار بچه در منزل

 هزینه های خدمات پرستاری مخصوصاً پرستار بچه در منزل توسط خدمات درمانی تعیین می شود اما عواملی می ‌تواند این هزینه ها را مشخص کند. خدماتی که والدین از پرستاران انتظار دارند هزینه پرستار بچه را تعیین می­کند. همچنین زمانی را که پرستار باید از کودک مراقبت کند نیز یکی از عواملی است که تعیین کننده هزینه پرستاری می باشد.

 شاید بسیاری از والدین ترجیح دهند که از پرستار بچه شبانه­روزی استفاده کنند. والدین براساس نیازی که دارند می توانند پرستار بچه را انتخاب کنند. درصورتی که شما بخواهید پرستار بچه را به صورت شبانه­روزی استخدام کنید باید این نکته را بدانید که هزینه آن نسبت به پرستار ساعتی و موقتی بیشتر می باشد.

 توصیه ما به والدینی که توانایی تنظیم ساعت کاری خود را دارند به طوری که بعد از ظهر ها و یا شب ها در خانه باشند این است که از پرستار بچه موقتی استفاده کنند. زیرا در صورتی که می توانید برای بچه خود وقت بگذارید بهتر است که با او بازی کنید و همچنین مهر محبت مادران و پدران را در اختیار او قرار دهید. درست است که پرستار بچه تمام وظایف بچه را انجام می ‌دهد اما کودک به وجود پدر و مادر خود نیز نیاز دارد.

 ویژگی های پرستار بچه

  ویژگی های مثبت و مناسبی که پرستار بچه باید دارا باشد یکی از مهمترین نکاتی است که والدین باید قبل از استخدام پرستار بچه  به آن توجه کنند. پرستار می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی کودک داشته باشد بنابراین ویژگی های مثبت او باید به گونه ای باشد که بتواند روند زندگی و همچنین روند رشد بچه را به سمت و سوی مثبت هدایت کند. از مهم ترین ویژگی های پرستار بچه عبارت است از:

 به نیازهای بچه توجه کند

 بتواند به نیازهای عاطفی بچه پاسخ درست دهد

 باید به والدین کمک کند تا روند رشد بچه تکمیل شود

برنامه های تربیتی که والدین برای کودکشان در نظر گرفته اند را عملی کند

 نگرانی های والدین را از سلامت و همچنین نیازهای کودکشان کاهش دهد

 محیط شادی را برای کودک به وجود بیاورد

  پرستار بچه باید با نیازهای بچه متناسب با سن او آگاهی و آشنایی داشته باشد

 از آنجایی که مجموعه هوم کا تجربه بسیار زیادی در ارائه خدمات بهداشتی و مراقبتی دارد می تواند بهترین پرستار بچه را در اختیار والدین قرار دهد. زمانی که شما به مجموعه هوم کا مراجعه می ‌کنید می ‌توانید خدمات مدنظر و همچنین انتظاراتی که از پرستار بچه دارید را به کارشناسان این مجموعه بگویید. این مجموعه خدماتی در رابطه با استخدام پرستار بیمار نیز ارائه می دهد.

 کارشناسان با مشورت شما و همچنین راهنمایی هایی که به شما می دهند می توانند در انتخاب پرستار به شما کمک کنند.

  هر پدر مادری برای بچه خود هدفی را تعیین کرده است و برنامه‌های تربیتی خاصی را در نظر گرفته است زمانی که والدین اقدام به استخدام پرستار بچه می کنند باید این اهداف و برنامه‌های تربیتی را به پرستار بچه بگویند تا پرستار مطابق آن برنامه ‌ها از کودک مراقبت کند.

 در صورتی که برنامه تربیتی والدین و پرستار با هم تفاوت داشته باشد می تواند باعث شود تا شخصیت کودک دچار دوگانگی شود. پرستار بچه به عنوان مادر دوم بچه به حساب می آید اما باید در انجام برخی از وظایف در قبال بچه از والدین راهنمایی بگیرد و همچنین نظر آن ها را بپرسد.

سوالاتی که والدین موظفند از مجموعه ارائه خدمات بهداشتی و مراقبتی بپرسند

 وقتی والدین به مجموعه مورد نظر خود مراجعه می ‌کنند تا از خدمات پرستاری آن ها بهره مند شوند، این حق را دارند تا از معتبر بودن و همچنین قابل اعتماد بودن خدمات این مجموعه اطلاعات کافی به دست بیاورند. زیرا هر والدینی برای بچه ی خودش ارزش قائل است و طبیعیست که نگرانی‌هایی درباره روند رشد او داشته باشد.

 بنابراین زمانی که والدین به مجموعه مورد نظر خود مراجعه می کنند می توانند سوالات زیر را از مجموعه و یا کارشناسان آن بپرسند:

هزینه خدمات پرستاری در منزل

 ارزش هایی که مجموعه برای مراقبت از کودکان در نظر گرفته است چه چیزهایی می باشد؟

ایا می توان در تمام ساعات شبانه روز به مجموعه دسترسی داشت؟

 مهم ترین سوالی که والدین ممکن است بسیار نگران ان باشند سطح تخصص و همچنین تحصیلات پرستاران مجموعه می باشد.

 مجموعه های ارائه خدمات بهداشتی و مراقبتی نیز موظف هستند که سوالات والدین را به درستی پاسخ دهند تا بتوانند اعتماد آن ها را جلب کنند.

 مجموعه هوم کا تمام این شرایط و ضوابط را در نظر گرفته است و توانسته تاکنون مشتریان زیادی را به خودش جلب کند. این مجموعه به صورت مداوم بر روی نحوه ارائه خدمات توسط پرستاران نظارت دارد. هدف مجموعه این است تا با ارائه خدمات با کیفیت بتواند رضایت مشتریان را جلب کند.

 وظایف پرستار بچه

 در صورت نوزاد بودن بچه باید به او شیر دهد

 خواباندن نوزاد در زمان های مشخص

 تعویض پوشک نوزاد

 تنظیم برنامه غذایی مناسب برای بچه

 غذا دادن به بچه

 بازی کردن با کودک

 لب دادن با بچه در پارک و یا گردش های خانوادگی

 در صورت محصل بودن کودک باید در تکالیف مدرسه به کمک کند

 به نظافت منزل رسیدگی کند

در صورت چند قلو بودن نوزادان از آن ها مراقبت کند

والدین باید با پرستاران رابطه بسیار خوبی را برقرار کنند. برای اینکه بین والدین و پرستار رابطه خوبی برقرار شود هر دو طرف موظف هستند تا در قبال هم کارهایی را انجام دهند. کارهایی که والدین برای برقراری ارتباط خوب با پرستار باید انجام دهند شامل موارد زیر می باشد:

 در دسترس بودن والدین: والدین باید همیشه در دسترس باشند تا پرستار در مواقع اضطراری یا در زمانی که نیاز به کمک داشت با والدین تماس بگیرد و بتواند از آن ها راهنمایی بخواهد.

 بیان کردن علایق و مشکلات بچه: والدین موظف استند تا مشکلات و برخی از اخلاق های خوب و یا بد کودک را به پرستار بیان کنند در صورتی که کودک آن ها خوب نمی خوابد و یا رفتارهای پرخاشگرانه دارد حتماً باید درباره آن به پرستار بچه توضیحاتی بدهند تا پرستار بتواند در صورتی که بچه چنین رفتارهایی را از خود نشان داد شرایط را کنترل کند.

 در ارتباط بودن والدین با پرستار بچه: والدین باید در روزهای اول استخدام پرستار، باید به پرستار توضیح دهد که می تواند از چه راه های ارتباطی با آن ها در ارتباط باشد این راه های ارتباطی می‌ت واند شامل پیامک، تماس تلفنی، یادداشت و یا حتی ایمیل باشد.

 والدین باید برنامه غذایی کودک را تنظیم کنند: درصورتی که بچه شما عادت‌های غذایی خاصی دارد و یا به برخی از مواد غذایی حساسیت دارند بهتر است که یک برنامه غذایی مناسب با شرایط کودکتان تنظیم کنید و آن را در اختیار پرستار قرار دهید تا پرستار بچه بتواند بر اساس برنامه غذایی تنظیم شده به کودک غذا بدهد.

زمانی که به مجموعه هوم کا مراجعه می کنید تا پرستار بچه استخدام کنید باید ویژگی های کودکتان را به کارشناسان مجموعه بگویید تا کارشناسان بتوانند به شما در انتخاب پرستار کمک کنند.

همچنین باید به این نکته نیز اشاره کرد که مجموعه هوم کا پرستاران خود را از میان افراد متخصص انتخاب می کند بنابراین شما با انتخاب پرستار از این مجموعه نگرانی درباره ی انجام وظایف درست و مراقبت درست از کودکتان نخواهید داشت.

 شما به عنوان والدین کودک قبل از اینکه اقدام به استخدام پرستار بچه کنید باید نکاتی را با خود مرور کنید تا زمانی که به مجموعه ارائه خدمات بهداشتی و مراقبتی مراجعه کردید بتوانید راحت تر پرستار بچه انتخاب کنید این نکات عبارت است از:

 باید سن و شرایط فرزندتان را با مراقبت هایی که مورد نیازتان است مطابقت دهید.

 باید بدانید که تا چه حد توان پرداخت هزینه‌ها را دارید.

 می خواهید که پرستار بچه در چه ساعتی از روز مراقب کودک شما باشد و می خواهید که مدت زمان مراقبت از کودک چقدر باشد.

 نظر گرفتن این نکات قبل از استخدام پرستار بچه می تواند به شما کمک کند تا انتخاب بهتری را برای پرستار داشته باشید. در صورتی که کودک شما دچار بیماری خاصی می باشد زمانی که به مجموعه هوم کا مراجعه می­کنید حتماً باید با کارشناسان آن در باره بیماری کودکتان صحبت کنید.

 از این طریق کارشناسان می توانند پرستاری را برای شما در نظر بگیرند که با بیماری ها آشنایی داشته باشد و بتواند در شرایط اضطراری با استفاده از کمک های اولیه وضعیت سلامت کودک را کنترل کند.

سازگار کردن بچه با پرستار یکی از کارهای بسیار دشواری است که بیشتر والدین بعد از استخدام پرستار بچه با آن مواجه می ‌شوند. زیرا کودکان ممکن است که نتوانند در برقراری ارتباط با پرستار موفق شوند. در این صورت والدین باید قبل از استخدام پرستار به مهار ت‌های پرستار برای برقراری ارتباط با کودک توجه کنند.

 برای اینکه والدین بتوانند پذیرفتن پرستار را برای کودک آسانتر کنند بهتر است که در چند روز اول علاوه بر پرستار خودشان نیز در کنار کودک باشند تا کودک با دیدن پدر مادر خود بتواند امنیت و آرامش بیشتری را حس کند.

 راه دیگر برای سازگار کردن کودک با این شرایط این است که هر روز بعد از اینکه پرستار کودک را به والدین سپرد درباره اتفاقاتی که رخ داده است با کودکشان صحبت کنند. اما نگران نباشید تنها چند هفته طول می کشد تا کودک با شرایط جدید سازگار شود.

هرچه پرستار بچه دارای مهارت و تخصص بالاتر و بیشتری باشد، خیال شما از بابت مراقبت از کودکتان راحت­تر خواهد بود. زیرا پرستاران متخصص و دارای مهارت، نحوه رفتار و مراقبت از بچه را بهتر می دانند و می­توانند ارتباط بسیار قوی­تری را با آن ها برقرار کنند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman tourismbank
نگاه بنکر
چهره های ماندگار