وام 50‌ میلیونی ودیعه مسکن با یک ضامن

وزیر راه از پرداخت وام ودیعه مسکن به سه‌هزار مستأجر خبر داد و گفت: وام ودیعه زیر ۳۰ میلیون تومان بدون ضامن و بالای ۳۰ میلیون با یک ضامن، پرداخت می‌شود.

به گزارش بنکر (Banker)،  محمد اسلامی با بیان اینکه روند کند پرداخت وام ودیعه مسکن به این دلیل بوده که بانک‌ها ساز‌و‌کار لازم را نداشتند، اظهار کرد: برای کمک به متقاضیان، هفته پیش به‌صورت رسمی مصوبه‌هایی را برای تسهیل در روند پرداخت تسهیلات ایجاد کرده‌ایم. متقاضیانی که تمایل داشته باشند، طی سه سال بازپرداخت این تسهیلات را انجام دهند، می‌توانند از این مصوبه استفاده کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه بسیاری از مستأجران قادر به پرداخت اقساط وام ودیعه مسکن و این تسهیلات نیستند، مصوبه به گونه‌ای تنظیم شد تا متقاضیان تنها اقساط کارمزد را پرداخت کنند و این موضوع را در ستاد ملی مبارزه با کرونا مطرح و دو مصوبه را تصویب کردیم.
وی افزود: شرایط به‌گونه‌ای شده که چنانچه متقاضیان، چک برگشتی داشته باشند، مشکلی برای دریافت وام نداشته باشند و اگر کسی تمایل داشت تسهیلات را تقسیط و سه‌ساله پرداخت کند، به‌راحتی بتوانند این موضوع را انجام دهند.

اسلامی با اشاره به اینکه هم‌اکنون 12500 هزار نام کاربری و پسورد طراحی کردیم و تمامی بانک‌های عامل به سامانه متصل شده‌اند، گفت: تاکنون هزار نفر تسهیلات دریافت کرده و سرعت پرداخت تسهیلات افزایش یافته است.

وزیر راه‌و‌شهرسازی با اعلام اینکه طبق مصوبه بانک مرکزی تسهیلات 30 میلیون تومان ضامن نمی‌‌خواهد و براي تسهیلات بالای 30 میلیون تومان هم تنها یک ضامن کافی است، گفت: روان‌سازی و تسهیل‌گری برای دریافت تسهیلات انجام شده و مصوبه هم در این زمینه صادر شده که به قدر کفایت مؤثر است. اسلامی یادآور شد: حدود 89 درصد از اسباب‌کشی‌ها با مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا در حوزه اجاره متوقف شده و مصوبه نقش مؤثری در ایجاد ثبات در بازار اجاره داشته است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار