هیجان در بازار طلا

قیمت طلا در روز گذشته شروع به رشدی تاریخی کرده و رکورد چند ساله خود را شکست و به بالا ترین حد خود در هشت سال گذشته رسید. این موضوع سرمایه گذاران این بازار را هیجان زده کرده است.

به گزارش بنکر (Bankerپس از سال 2011 برای نخستین بار طلا به اوج خود رسیده است. هر انس طلا در زمان نوشته شدن این متن 1812 در بازار در حال معامله می باشد.

در اواسط سال 2011 قیمت طلا برای لحظه ای کوتاه به بالای 1900 دلار نیز یعنی 1920 دلار هم رسید که البته ناپایدار بوده و به شرعت به زیر 1900 دلار بازگشت. پیش بینی می شود طلا طی ماه آینده به 1900 و 2000 دلار نیز برسد و رکورد سال 2011 را نیز درهم بشکند.

به اعتقاد کارشناسان بازار این صعود تاریخی طلا مستقیما در نتیجه اقدامات فدرال رزرو رخ داد. بانک مرکزی آمریکا یعنی فدرال رزرو با برنامه های محرک اقتصادی و چاپ و تزریق پول به بازار برای نجات از رکود باعث شد تا تورم در ایالات متحده آمریکا بالا رفته و قیمت طلا گران شود.

در زمان تورم قیمت طلا هم به دلیل تورم هم بر اثر نگرانی آز آن افزایش می یابد که می تواند طلا را به 2000 دلار به ازای هر انس و یا حتی بالاتر برساند.

می توان پیش بینی کرد که قیمت طلا همواره تا زمان کشف واکسن مؤثر بر روی بیماری و پایین آمدن آمار آن روندی افزایشی خواهد داشت. حال باید منتر ماند و دید که تا آن زمان آیا طلا می تواند از رکورد های پیشین خود جلو بزند؟


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman tourismbank
نگاه بنکر
چهره های ماندگار