هشدار به متقاضیان وام ودیعه مسکن

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتای ناجا با توجه به ثبت‌نام غیرحضوری وام ودیعه مسکن از متقاضیان خواست مراقب باشند در دام کلاهبرداران گرفتار نشوند.

به گزارش بنکر (Bankerسرهنگ علی محمد رجبی، در این باره گفت: برای رعایت اصول بهداشتی و جلوگیری از گسترش بیماری کرونا تصمیم مسئولان امر بر این شده تا متقاضیان دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن، تمام مراحل ثبت‌نام خود را به شکل غیرحضوری انجام دهند. اما همین موضوع نگرانی‌هایی در مورد سودجویی احتمالی برخی افراد فرصت طلب ایجاد کرده که می‌توان با رعایت یکسری نکات پیشگیرانه براحتی از آنها جلوگیری کرد.
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا با بیان اینکه ثبت‌نام برای دریافت این کمک ودیعه با استفاده از سامانه پیامکی انجام خواهد شد، گفت: برابر شرایط اعلام شده متقاضیان واجد شرایط از ساعت ۱۰ صبح روز شنبه چهارم مرداد می‌توانند با ارسال کد ملی سرپرست خانوار به شماره پیامکی ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ از طریق تلفن همراهی که شماره‌اش به‌نام فرد متقاضی است، نسبت به ثبت‌نام اولیه دریافت تسهیلات اقدام کنند.
رجبی با بیان اینکه برابر اعلام رسمی صورت گرفته متقاضیان تا تاریخ ۹ مرداد برای ثبت‌نام فرصت دارند، گفت: زمان تکمیل اطلاعات و پرداخت تسهیلات از طریق سامانه طرح اقدام ملی مسکن به آدرس www.Tem.mrud.ir اعلام خواهد شد و بنابراین لازم است که شهروندان به دو نکته مهم یعنی نشانی دقیق سایت و دیگری شماره پیامک توجه کنند.
وی با تأکید بر اینکه متقاضیان دریافت وام باید مراقب تماس‌های تلفنی و پیامک‌های پیش ثبت‌نام دریافت وام مسکن باشند، افزود: بزهکاران سایبری از این فرصت سوءاستفاده کرده و متقاضیان دریافت وام را به سوی سایت‌های جعلی و فیشینگ هدایت می‌کنند یا اینکه اقدام به دریافت مبالغی از آنان می‌کنند و به‌همین دلیل لازم است شهروندان توجه داشته باشند که ثبت‌نام فقط از طریق گفته شده قابل انجام است و به وعده‌ها و تبلیغ‌های دروغین توجه نکنند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار