نگاه سرمایه‌گذاران به فدرال رزرو و کنگره

با توجه به صعود سریع طلا به قله تاریخی، مهم‌ترین دغدغه این روزهای معامله‌گران حفاظت از سود هفته‌های اخیر است.

به گزارش بنکر (Bankerبه همین دلیل دارندگان طلا در روز چهارشنبه، ترجیح دادند به انتظار بیانیه فدرال رزرو بنشینند، بیانیه‌ای که قرار است چهارشنبه شب به وقت تهران منتشر شود. از سوی دیگر سرمایه‌گذاران پیگیر اخبار وضعیت برنامه هزار میلیاردی هستند که این روزها در کنگره آمریکا مورد بحث قرار گرفته است.

رز نورمن تحلیلگر در ایندیپندنت، در این باره معتقد است که سیاست‌گذاران آمریکایی برای نجات اقتصاد از بحرانی که در آن گرفتار شده است، مجبور به اعمال بسته‌های محرک و حمایتی بیشتری هستند. اعمال بسته‌های حمایتی بیشتر منجر به تزریق بیشتر پول به بازارها می‌شود که این موضوع در نهایت به سود طلا تمام خواهد شد.

طلا به‌طور کلی به‌عنوان پناهگاهی در برابر کاهش ارزش ارز و تورم شناخته می‌شود که در فضای کنونی اقتصاد با نرخ‌های بهره بسیار پایین، هزینه نگهداری طلا را به‌طرز بی‌سابقه‌ای کاهش داده‌اند. تحلیلگران همچنین پیش‌بینی می‌کنند که جرومی پاول، سکاندار فدرال رزرو، به دنبال لنگر انداختن بلندمدت نرخ بهره در سطوح پایین است و فدرال رزرو احتمالا مجبور به استفاده از ابزارهای خود برای کنترل بلندمدت نرخ بهره شود.

در صورت وقوع این سناریو و ورود نرخ بهره واقعی به محدوده منفی، دسترسی طلا به مرز ۲ هزار دلاری، دور از دسترس نخواهد بود. علاوه‌بر این عوامل پناهگاه امن رقیب طلا، یعنی دلار که این روزها به کف دو ساله خود رسیده است، عاملی است که روند آن در آینده تاثیر خود را بر قیمت طلا خواهد گذاشت.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman tourismbank
نگاه بنکر
چهره های ماندگار