مهار کرونا با بانکداری الکترونیک

یکی از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس، بر انجام امور بانکی به صورت الکترونیک تاکید کرد و گفت: تقاضای ما از بانک مرکزی ارتقا خدمات دهی بانک‌ها با هدف کاهش تردد مردم برای انجام امور مالی است.

به گزارش بنکر (Bankerشهباز حسن پور بیگلری در گفت‌وگویی با مثبت ارزیابی کردن عملکرد بانک‌ها در زمان شیوع کرونا، گفت: تقاضای ما از بانک مرکزی ارتقا خدمات دهی بانک‌ها با هدف کاهش تردد مردم برای انجام امور مالی است.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه افزایش سقف برداشت از کارت‌های بانکی و همچنین رشد میزان کارت به کارت می‌تواند از اقداماتی باشد که از شیوع هر چه بیشتر کرونا جلوگیری کند، افزود: بانک مرکزی باید مصوبه افزایش ارائه خدمات الکترونیک را که در ماه‌های ابتدایی شیوع کرونا ابلاغ کرده بود دوباره ابلاغ کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه بسیاری از ترددها به بانک‌ها غیر ضرور بوده و می‌توان از منزل به آنها پرداخت، تصریح کرد: با توجه به ابتلای برخی از کارمندان شبکه بانکی به کرونا لازم است با فوریت نسبت به این موضوع تصمیم گیری شود.

وی با بیان اینکه گسترش خدمات الکترونیک بانکی می‌تواند در بسیاری از حوزه‌ها بی‌نیازی مردم از حضور در شعب را ممکن کند، گفت: در این حوزه باید با بهره‌مندی از تجربیات کشورهای موفق در مسیر کاهش هر چه بیشتر ارائه خدمات حضوری گام برداریم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه در زمینه خدمات الکترونیک بانکی ایران در سال‌های اخیر توانسته گام‌های خوبی بردارد، افزود: خوشبختانه به روز بودن در حوزه خدمات الکترونیک مزیت‌های بسیاری برای کشور خواهد داشت.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یازدهم با بیان اینکه با ارائه خدمات الکترونیک بانکی شفافیت اقتصادی بیشتر خواهد شد، تصریح کرد: در این راستا می‌توان با کاهش ۵۰ درصدی کارمندان شبکه بانکی در روزهای شیوع کرونا به مقابله با این ویروس نیز بشتابیم.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار