مقایسه بازار طلا با سایر بازارها

در حالی که برخی تبلیغات در خصوص عدم اطمینان به طلا و دشواری در ذخیره سازی آن وجود دارد اما همچنان بسیاری معتقدند این فلز زرد و گرانبها یک دارایی وحشتناک نیست. آنها حتی با ذخیره سازی آن در منزل نیز مشکلی ندارند.

به گزارش بنکر (Banker)، حامیان ذخیره سازی خانگی طلا ادعا می کنند که طلا و نقره جزئی جدایی ناپذیر از یک سبد کالای متعادل هستند اما نمی توانند از این ادعا حمایت کنند. آنها پیشنهاد می کنند که "مطالعات نشان می دهد که نمونه کارهای سرمایه گذاری معمولی می تواند سودی حداقل ۵ درصدی از از فلزات گرانبها به ما  برساند" و "کارشناسان جایی را بین ۵٪ تا ۳۰٪ سود را در این زمینه پیشنهاد می کنند"  اما دوباره نمی تواند از این ادعاها نیز در مدت زمان طولانی حمایت کند."

نویسنده این مطلب افزود: بسیاری از طرفداران فلزات گرانبها طلاهای خریداری شده خود را در صندوقی در پستوهای منزل خود پنهان کرده و یا نقره هایشان را زیر تختخواب خود می چسبانند. آنها تصور می کنند که این روش، بهتر است. واقعیت این است که حتی با وجود کاهش چشمگیر بازارها، از زمانی که من توصیه اصلی خود را ارائه کردم ، بازارها هنوز هم در طی این شش سال و نیم گذشته عملکرد بهتری داشته اند.

اگر سود سهام را در نظر بگیرید، شاخص کل بازده S&P 500 در مدت زمان مشابه با نرخ بازده سالانه ۱۰.۱۹٪ ، در مدت مشابه زمانی ۸۷.۷۸٪ رشد داشته است. در تاریخ ۱۳ نوامبر ۲۰۱۳ ، طلا با قیمت ۱،۲۸۶.۲۰ دلار فروخته شد. در یازدهم ماه مه سال ۲۰۲۰ ، طلا ۱۷۰۲.۱۰ دلار فروخته شد که طی شش سال و نیم ۳۲.۳۴ درصد رشد داشته است. این نرخ سالانه ۴.۴۱٪ بازده محسوب می شود.

بدیهی است که با این مثال شما می خواهید در این بازه زمانی و حتی با ضررهای اخیر، به جای سرمایه گذاری در طلا به سراغ سایر بازارهای سرمایه گذاری بروید. کسانی که طلا را دوست دارند هنگام ارزیابی بازده آن بهترین زمان را انتخاب می کنند.  فروشندگان طلا اکنون اعلام کردند که طلا در حال حاضر نسبت به ۷ سال گذشته تاکنون، در بالاترین سطح خود قرار دارد.

منبع: فوربس/طلا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار