معاملات غیررسمی طلا سامان می‌گیرد

نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر از طراحی سامانه جدید خرید و فروش طلا خبر داد و گفت: با آغاز به کار این سامانه معاملات غیررسمی طلا سر و سامان می‌گیرد.

به گزارش بنکر (Bankerمحمد کشتی‌آرای، نایب‌رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر درباره معاملات مجازی و زیرزمینی طلا و جواهر گفت: اتحادیه طلا و جواهر به کرات به مردم هشدارهای لازم در این زمینه را داده، اما برای بهبود عملکرد و ساماندهی در این زمینه، اتحادیه طلا و جواهر سامانه‌ای قابل نصب  روی تلفن همراه برای ثبت سیستمی معاملات را تا پایان سال راه‌اندازی خواهد کرد تا از این طریق از هرنوع معاملات زیرپله‌ای، غیررسمی و… جلوگیری شود.
وی افزود: هرگونه معامله در فضای مجازی باید دارای مجوز باشد و پس از اینکه اپلیکیشن آغاز به کار کند کلیه معاملات رصد می‌شود تا اتحادیه و ارگان‌های نظارتی بر آن نظارت داشته باشند. با آغاز به کار این اپلیکیشن سفته‌بازی و خرید و فروش به صورت غیررسمی و کاغذی و تلفنی از بین خواهد رفت تا قابل رصد و پیگیری باشد.
کشتی‌آرای تاکید کرد: افزایش قیمت منجر به افزایش هزینه‌های جانبی تولید خواهد شد. دادوستد طلای آب شده هیچ ارزش‌افزوده‌ای برای کشور ندارد و هدف این است که با بالا بردن تولید ‌و کاهش هزینه‌های تولید به صنعت طلا در کشور رونق دهیم.
این فعال بازار طلا و جواهر ادامه داد: همچنین اتحادیه سایتی فعال دارد که کلیه اطلاعات مورد نیاز مردم در سایت ثبت شده و تا پایان امسال نیز کلیه معاملات و دادوستد به صورت سیستمی خواهد بود. وی در پایان تاکید کرد: معاملات فضای مجازی از طریق بازرسان اتحادیه رصد می‌شود و از طریق قوه قضاییه و ارگان‌های نظارتی نیز برخورد و شناسایی خواهد شد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار