معاملات دلار کمی آرام گرفت

پس از اینکه قیمت دلار در تیرماه خود را به سرعت به کانال ۲۵ هزار تومانی رساند، بازار با سه روز ریزش شدید مواجه شد و پس از آن روند معاملات کمی آرام گرفت.

به گزارش بنکر (Banker)، برخی معامله‌گران فنی عنوان می‌کنند تا زمانی که قیمت دلار بالای کانال ۲۲ هزار تومانی قرار دارد، احتمال ورود خریداران به بازار بیشتر است. بازارساز نیز در روزهای اخیر تمایلی از خود نشان نداده است که با نرخ‌های بازار همراهی کند و قیمت دلار بر تابلوی صرافی‌های منتخب تغییر معناداری نداشته است. دیروز قیمت دلار بر تابلوی صرافی ملی ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان بود که تفاوتی با روز دوشنبه نداشت.

قیمت دلار بر تابلوی صرافی‌های منتخب در حالی تغییر نمی‌کند که پیش‌تر بازارساز هر زمان قیمت در بازار آزاد افزایشی بود، سعی می‌کرد با افزایش قیمت صرافی‌ها، خود را به نرخ بازار نزدیک کند. این مساله از یک جهت از ورود تقاضای کاذب به بازار جلوگیری می‌کرد و از سوی دیگر، موجب می‌شد منابع ارزی در قیمت‌های پایین هدر نروند.

دراین میان، یکی از فعالان عنوان می‌کند که فروش ارز توسط صرافی‌های منتخب کاهش پیدا کرده است. به گفته او، بسیاری از صرافی‌ها در مراجعه متقاضیان عنوان می‌کنند ارزی برای فروش ندارند. در کنار این برخوردهای قضایی و انتظامی نیز با نوسان‌گیران ارزی افزایش یافته است.

دیروز چند خبر از چنین برخوردهایی منتشر شد. در تجربه‌های قبلی، گاهی وقتی دلالان احساس می‌کردند فضا برای فعالیت آنها ناامن شده است، در ابتدا قیمت کمی کاهشی می‌شد ولی به فاصله کمی هزینه ریسک معامله نیز به قیمت دلار و سایر ارزها اضافه می‌شد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار