مدیریت اورژانسی بازار طلا و ارز

نماینده مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم با انتقاد از سیاست‌های ارزی دولت که منجر به افزایش قیمت طلا شده، اظهارکرد: مجلس در خدمت مردم است و دولت با این بی‌مهری‌هایی که دارد نمی‌تواند رضایت مردم را به‌دست بیاورد.

سیدکاظم موسوی گفت: دولتمردان وظیفه دارند هرچه سریع‌تر یک راهکاری در زمینه مدیریت بازار ارز و طلا پیدا کنند تا بازار به تعادل برسد و مردم هم بیش از این اذیت نشوند. اینطور که نمی‌شود که هر روز و هر شب و هر دقیقه یک قیمت برای ارز و طلا و سکه اعلام می‌شود و مردم را با مشکلات زیادی مواجه کرده است، تلاطم‌هایی که در بازار دیده می‌شود باید هر چه زودتر ازسوی دولتی‌ها مدیریت شود چراکه روزانه شاهد این هستیم که قیمت ملک، خودرو، کالاها و... افزایش می‌یابند و فروشندگان هم تا اعتراض می‌کنید شما را به تابلوهای قیمت طلا و ارز ارجاع می‌دهند.  نماینده مردم اردبیل در مجلس یازدهم با اشاره به حبابی بودن بازار، دولتمردان اقتصادی را ملزم به ارائه یک راهکار برای حل مشکلات دانست و افزود: قیمت‌های سکه و طلا به صورت حبابی بالا می‌رود و از آن طرف هم تورم شدت می‌گیرد.

این شایسته مردم عزیز ما نیست که اینقدر تحت فشار باشند. وزارت اقتصاد، بانک مرکزی، سازمان بورس و سایر مراجع اقتصادی تحت مدیریت دولت باید هرچه زودتر فکری برای مدیریت این فضا بکنند وگرنه همچنان شاهد وخیم‌تر شدن اوضاع مردم خواهیم شد. در اقتصاد ما هم که همه می‌دانیم قیمت همه کالاها وابسته به قیمت طلا و دلار است و متاسفانه دائم قیمت سکه و طلا و از سوی دیگر دلار و یورو لحظه به لحظه افزایش می‌یابد. 

وی در ادامه افزود: دولتمردان باید توجه داشته باشند اگر به صورت اورژانسی به این موضوع رسیدگی نکند، مجلس با استفاده از قوای نظارتی خود با تمام قدرت اقدام خواهد کرد چراکه به هیچ وجه صلاح نمی‌دانیم این‌گونه رفتارهایی که با مردم می‌شود ادامه پیدا کند و مردم ما تا این حد زیر فشار قرار بگیرند. ادامه این رویه اصلا به صلاح نیست، چراکه با افکار عمومی مردم ما بازی می‌شود و این امر همانطور که پیش‌تر هم گفته شد اصلا مورد قبول نمایندگان مردم عزیزمان نیست و به هیچ عنوان تحمل نخواهد شد. 

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم شورای اسلامی در پایان با تاکید بر لزوم ارائه یک راهکار اورژانسی از سوی دولتمردان یادآور شد: مجلس انقلابی ما که انقلابی هم خواهد ماند در جهت کمک به دولت اعلام آمادگی می‌کند. اگر نمایندگان ما از اختیارات قانونی خودشان برای بهبود اوضاع استفاده نکنند در انقلابی بودنش باید شک کرد و این مجلس هم که داعیه انقلابی بودن دارد باید هرچه بیشتر در امر نظارت بر دولت بکوشد. تا در نهایت شرایط معیشتی مردم بهتر شود.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار