قیمت طلا امروز شنبه ۱۷ اسفند ۹۸

فشار فروش در بازار سهام و کاهش سوددهی اوراق قرضه موجب شد تا قیمت طلا طی هفته ای که گذشت با رشد 105.70 دلاری روبرو شود. قیمت این فلز گرانبها در هفته ای که گذشت بهترین عملکرد خود را از سال 2011 میلادی ثبت کرده است.

به گزارش بنکر (Banker)،  تحلیلگر ارشد موسسه Oanda در این باره گفت: مبادلات طلا در بازارهای بین المللی همچنان با نوسان شدیدی روبرو خواهد شد چرا که جهان با بحران روبرو است. نگرانی درباره تبعات اقتصادی ویروس کرونا موجب افزایش چشمگیر تقاضا برای فلزات گرانبها به خصوص طلا شده است.

قیمت طلا برای تحویل در ماه آوریل در پایان مبادلات روز جمعه با 4.40 دلار افزایش به 1672 دلار رسیده است. قیمت طلا روز جمعه برای لحظاتی تا 1690 دلار نیز افزایش یافت. طی هفته گذشته قیمت طلا با رشد 6.79 درصدی روبرو شد که بهترین عملکرد هفتگی از 2011 میلادی به شمار می رود.

قیمت هر اونس نقره نیز با 13 سنت کاهش به 17.26 دلار رسیده است. در هفته گذشته قیمت نقره نیز با رشد 4.89 درصدی روبرو شده است.

Peter Spina تحلیلگر ارشد GoldSeek.com گفت: به نظر من برخی سرمایه گذاران و سفته بازان به دنبال نقد شدن هستند و این مساله عامل اصلی نوسانات زیاد در بازار طلا است. ولی به نظر من قیمت طلا به زودی وارد کانال 1700 دلاری خواهد شد.

نوسانات قیمت طلا در بازارهای جهانی در شرایطی است که اقتصاد آمریکا طی ماه فوریه 273 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است. برخی نظرسنجی ها نشان می داد که اقتصاد آمریکا در این مدت تنها 165 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، ویروس کرونا هنوز تاثیرات منفی خود بر بازار اشتغال آمریکا را نمایان نکرده و این تبعات در ماه مارس آشکار خواهد شد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار