telegram

قدرت وام مسکن در کجای تهران بالاست؟

میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در تهران ۱۳ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان است. زوج‌های خانه اولی با ۸۰ میلیون تومان سپرده‌گذاری می‌توانند ۱۶۰ میلیون تومان وام مسکن صندوق یکم بگیرند. با این حساب بعد از دریافت وام ۲۴۰ میلیون تومان برای خرید خانه سرمایه خواهند داشت. این سرمایه با وام جعاله ۴۰ میلیونی به ۲۸۰ میلیون تومان خواهد رسید.

به گزارش بنکر (Banker)، با توجه به قیمت ۹۷۰ میلیونی یک واحد ۷۰ متری در پایتخت، زوج‌های تهرانی با سرمایه‌شان می‌توانند ۲۹ درصد هزینه خرید خانه را تامین کنند؛ اما این پایان ماجرا نیست. نرخ ۱۳.۸ میلیونی مربوط به میانگین کل شهر است و در برخی مناطق مثل منطقه ۱۸، ۲۰، ۱۷، ۱۵، ۱۶ و ۱۹ می‌توان خانه‌های ارزان‌تر پیدا کرد. در طرف مقابل در منطقه یک تهران که میانگین قیمت مسکن متری ۳۰ میلیون تومان است، قدرت وام مسکن تنها ۹ متر خواهد بود.

۱- منطقه ۱۸ ارزان‌ترین منطقه تهران است که میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در آن به شش میلیون و ۴۹۰ هزار تومان می‌رسد. سرمایه ۲۸۰ میلیونی زوج‌ها بعد از دریافت وام مسکن برای خرید ۴۳ متر مربع واحد مسکونی در این منطقه کافی است. به عبارتی قدرت وام مسکن برای خرید یک واحد ۷۰ متری در منطقه ۱۸ به ۶۱ درصد می‌رسد.

۲- میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در منطقه ۲۰ حدود هفت میلیون و ۱۸۰ هزار تومان است و این یعنی یک واحد ۷۰ متری در منطقه ۲۰ به طور متوسط ۵۰۰ میلیون تومان می‌ارزد. زوج‌های خانه اولی می‌توانند با سرمایه اولیه ۲۸۰ میلیونی خود تا ۵۶ درصد هزینه خرید خانه را تامین کنند.

۳- مسکن در منطقه ۱۷ تهران متری هفت میلیون و ۱۹۰ هزار تومان ارزش دارد و این یعنی زوج‌ها با سرمایه ۲۸۰ میلیونی بعد از دریافت وام مسکن می‌توانند هزینه لازم برای خرید ۳۹ مترمربع را تامین کند. با این حساب قدرت وام مسکن در این منطقه برای خرید یک واحد ۷۰ متری به ۵۶ درصد می‌رسد.

۴- قدرت وام مسکن در منطقه ۱۵ تهران به ۵۰ درصد می‌رسد. قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در این منطقه هفت میلیون و ۹۳۰ هزار تومان است و این یعنی یک خانه ۷۰ متری در آن حدود ۵۵۵ میلیون تومان هزینه دارد. زوج‌های تهرانی بعد از دریافت وام مسکن می‌توانند با سرمایه ۲۸۰ میلیونی خود نصف این هزینه را تامین کنند.

۵- یک خانه ۷۰ متری در منطقه ۱۶ تهران به طور میانگین ۵۵۶ میلیون تومان ارزش دارد. چراکه آخرین گزارش‌ها از قیمت مسکن نشان می‌دهد خانه‌ها در این منطقه به طور میانگین متری هفت میلیون و ۹۴۰ هزار تومان فروخته می‌شوند. با این حساب سرمایه ۲۸۰ میلیونی زوج‌ها بعد از دریافت وام مسکن می‌تواند ۵۰ درصد هزینه خرید خانه را پوشش دهد.
 
۶- هر مترمربع واحد مسکونی در منطقه ۱۹ تهران به طور میانگین هشت میلیون و ۱۰ هزار تومان قیمت دارد که نشان می‌دهد یک واحد ۷۰ متری در این منطقه ۵۶۰ میلیون تومان می‌ارزد. سرمایه ۲۸۰ میلیونی زوج‌ها دقیقا نصف هزینه خرید چنین خانه‌ای را پوشش می‌دهد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
نگاه بنکر
چهره های ماندگار