طلا تا کجا صعود خواهد کرد؟

طلا پس از مدت ها نوسان و سقوط های مکرر بالاخره در روز گذشته صعودی شده و شروع به رشد کرد. اما آیا این رشد طلا واقعی بوده و ادامه پیدا خواهد کرد؟

به گزارش بنکر (Bankerهر انس طلا در حال حاضر 1964 دلار می باشد و در بالا ترین حد خود در نه روز اخیر خود قرار گرفته است. هفته گذشته یک هفته نسبتا بدون تغییر همراه با نوسانات بسیار زیاد برای طلا بود.

دلیل افزایش قیمت طلا را به طور عمده می توان به کاهش دوباره ارزش دلار نسبت داد. خوش بینی نسبت به تجارت ایالات متحده آمریکا و چین باعث شده تا ارزش دلار کاهش یافته و طلا افزایش بیابد.

همچنین خطرات برجسته برگزیت - جدا شدن انگلستان از اتحادیه اروپا - باعث شده تا طلا جذابیت پناهگاه امن خود را بیش از پیش به دست آورده و قیمت آن بالاتر رود.

البت کاهش تنش ها میان آمریکا و چین می تواند اشتهای ریسک پذیری را افزایش داده و سرمایه گذاران را به سمت بازار های ریسک پذیر سوق دهد.
نمودار فنی به ما نشان می دهد که طلا در آستانه بازپس گرفتن سطح 1969 دلار می باشد. در این راه فلز زرد در نقطه 1942 دلار دارای یک پشتیبانی فوری می باشد.

نقطه حمایت های بعدی طلا را می توان 1957 دلار، 1951 دلار، 1947 دلار و در نهایت 1945 دلار دانست که یک حمایت قوی برای طلا می باشد.

منبع: fxstreet/tala

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار