طلا تا چه قیمتی سقوط می کند؟

بازار طلا در ابتدای هفته جاری با چالش اعتماد سرمایه گذاران روبرو شده و برخی تحلیلگران بر این باورند که احتمال کاهش بیشتر قیمت طلا در کوتاه مدت وجود دارد.

به گزارش بنکر (Banker دیوید سونگ استراتژیست ارشد موسسه دیلی اف ایکس گفت: با کاهش تنش های سیاسی ، بازار طلا احتمالا در کوتاه مدت با کاهش تقاضا و قیمت روبرو خواهد شد.

وی افزود: به نظر من برخی سرمایه گذاران کوتاه مدتی به فکر برداشت سود خود از بازار طلا خواهند بود و این مساله فشار عرضه ایجاد خواهد کرد.

این تحلیلگر اقتصادی اظهار داشت: طلا نتوانست بالاتر از سطح مقاومتی 1591 دلاری تثبیت شود و این احتمال وجود دارد که تا سطح حمایتی 1509 دلاری کاهش یابد.

به اعتقاد این تحلیلگر برجسته، طلا باید بار دیگر به بالاتر از سطح 1591 دلاری بازگردد تا در مرکز توجه سرمایه گذاران قرار گیرد. نخستین مقاومت مهم قیمت طلا نیز 1625 تا 1634 دلار خواهد بود.

براساس گزارش سایت tala، نه تنها سونگ احتمال کاهش قیمت طلا تا 1500 دلار را مطرح کرده است بلکه شرکت تجاری Dukascopy سوئیس نیز اعلام کرده است که اگر طلا به زیر 1540 دلار کاهش یابد به احتمال زیاد به میانگین قیمتی 100 روزه حدود 1500 دلاری کاهش خواهد یافت.

این موسسه افزود: کندل های روزانه قیمت طلا نشان می دهد این فلز گرانبها در وضعیت اشباع خرید قرار گرفته است.

سونگ گفت: گرچه ممکن است قیمت طلا در کوتاه مدت کاهش یابد ولی نیروهای ساختاری موجب افزایش قیمت طلا در سال 2020 می شود. افزایش نگرانی ها نسبت به کاهش رشد اقتصادی جهان موجب خواهد شد تا نرخ بهره پایین نگه داشته شود. ریسک های سیاسی نیز عامل مهمی برای افزایش قیمت طلا خواهد بود.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار