طلا به رکورد 2000 دلاری خواهد رسید

رئیس موسسه سرمایه گذاری Agnico Eagle اظهارداشت: روند صعودی قیمت طلا ادامه خواهد یافت و قیمت طی ماه های آینده به 2000 دلار خواهد رسید.

gold-11
به گزارش بنکر (Banker)، شان بوید در ادامه افزود: روند صعودی بازار طلا از سال 2015 آغاز شده و این روند همچنان ادامه خواهد یافت. پیش بینی ما این است که قیمت طلا طی ماه های آینده به رکورد 2000 دلاری خواهد رسید.

این تحلیلگر بین المللی اظهار داشت: سرمایه گذاران بین المللی نباید نسبت به روند صعودی قیمت طلا نگرانی داشته باشند. به نظر من مهمترین عوامل موثر بر قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت، ارزش دلار آمریکا و شاخص سهام خواهد بود.

به نظر می رسد تنش های سیاسی و تجاری در عرصه بین المللی به خصوص جنگ تجاری بین آمریکا و چین نیز عامل مهمی برای تعیین قیمت جهانی طلا خواهد بود.

موسسه سرمایه گذاری تی دی اس نیز بر این باور است که طلا با شکستن سطح مقاومتی 1500 دلاری در سال 2020 می تواند وارد یک فاز صعودی مجدد شود.

تحلیلگران موسسه تی دی اس تاکید می کنند که کاهش نرخ بهره واقعی در اقتصادهای بزرگ و توسعه یافته جهان موجب سرازیر شدن سرمایه ها به بازار دارایی های امن مثل طلا در سال 2020 خواهد شد.

سایت طلا نوشت: به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، طلا با شکستن پرقدرت سطح مقاومتی 1500 دلاری در سال 2020 می تواند یک روند صعودی جدید را آغاز کند.

بانک استاندارد چارترد نیز اعلام کرده است که بازار تقاضای فیزیکی می تواند در کوتاه مدت موجب فشار بر قیمت طلا شود ولی وضعیت کلان اقتصادی در جهان می تواند موجب تقویت قیمت این فلز گرانبها در سال 2020 شود.

بانک استاندارد چارترد افزود: مذاکرات تجاری بین آمریکا و چین، انتخابات انگلیس و نشست دسامبر فدرال رزرو آمریکا مهمترین عوامل موثر بر قیمت طلا طی هفته های آینده خواهد بود.

نگرانی درباره وضعیت مذاکرات تجاری آمریکا و چین می تواند موجب افزایش تقاضای فیزیکی طلا شود. برآوردها نشان می دهد واردات طلای هند در ماه نوامبر به بالاترین سطح خود در 5 ماه اخیر رسیده است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار