طلا آماده برای سقوط است؟

همراه با باز شدن بازار جهانی طلا شروع به افزایش قیمت کرده است اما با توجه به کاهش قیمت نقره می توان گفت شیب مثبت طلا نیز منفی خواهد شد و شروع به کاهش خواهد کرد.

به گزارش بنکر (Banker)،  قیمت هر انس طلا در لحظه نوشتن این متن 1977 دلار می باشد که نسبت به آخر هفته گذشته 1 دلار افزایش داشته است. با  باز شدن بازار طلا ابتدا یک رشد جزئی سه دلاری از خود نشان داده و سپس از همین رشد نیز منصرف شده و به قیمت پیشین خود بازگشت.

بسیاری از کارشناسان بازار عقیده دارند که این هفته هفته ای طلایی برای فلز زرد می باشد و قرار است قیمت آن تا 2000 دلار برسد اما بسیاری دیگر از کارشناسان می گویند که این هفته زمان سقوط طلا می باشد.

این دسته از تحلیلگران می گویند دیگر وقت آن رسیده است که هیجان زدگی و بالا رفتن قیمت بیش از حد هفته های پیش جبران شده و طلا به قیمت منطقی خود بازگردد. باید توجه داشت که ارزش دلار نیز در حال افزایش می باشد که باعث می شود تا قیمت طلا مقداری کاهش یابد.

به طور کلی استدلال های هر دو طرف کارشناسان منطقی به نظر می رسد اما می توان گفت که حتی اگر طلا در این هفته سقوط نکرده و رشد کند 2000 دلاری شدن آن موضوعی بسیار بعید به نظر می رسد چرا که طلا در این سطح از قیمت مقاومت بسیار زیادی را از خود نشان می دهد و نیاز به محرکی بسیار قوی برای صعود به آن دارد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار