طلای ۵۰۰۰ دلاری در راه است

در روز های گذشته پیش بینی های زیادی درباره آینده کوتاه مدت، بلند مدت و حتی چند ساله قیمت طلا توسط کارشناسان مختلف ارائه شد. در یک پیش بینی جدید گفته شده است که طلا طی سال های آینده به 5000 دلار خواهد رسید.

به گزارش بنکر (Banker)، به گفته توماس پوپندل طلا و نقره در ابتدای راه هستند و به بالا ترین قیمت ها دست خواهند یافت. از نظر او بیماری کوید-19 برای طلا یک بارش برف می باشد که با یک بهمن سهمگین مواجه خواهد شد.

وی معتقد است که از سال 2000 تا کنون قرار است با خشن ترین صعود فلز زرد رو به رو شویم. وی پیش بینی می کند که تا سه سال آینده قیمت طلا حتی تا 5000 هزار دلار به ازای هر انس برسد. هرچند این پیش بینی اندکی بلند پروازانه به نظر می رسد اما بسیار ممکن است که به واقعیت بپیوندد. از نظر وی تا سال 2023 ما شاهد بالا رفتن با شتاب قیمت طلا خواهیم بود و سپس تا سال 2025 طلا به اوج خود خواهد رسید.

براساس گزارش سایت tala، درباره نقره نیز او معتقد است که به طور معمول نقره عقب تر از طلا حرکت می کند اما پس از مدتی با اطمینان شروع به رشد و حرکت می کند. پوپندل پیش بینی می کند که نقره وقتی شروع به حرکت کند قیمت آن تا 50 دلار بالا خواهد رفت که این یک افزایش قیمت فوق العاده زیاد برای نقره به حساب می آید.

بانک های مرکزی در حال ادامه چاپ پول هستند و از دولت ها می خواهند تا محرک های اقتصادی بیشتری را به کار بگیرند. این افزایش بیش از حد چاپ پول به همراه محرک های اقتصادی دولت ها می تواند تورمی ورای تصور را به جهان تحمیل کند و در نتیجه بالا رفتن قیمت طلا تا 5000 دلار اصلا بعید به نظر نمی رسد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار