ضریب نفوذ بیمه در ایران ۲.۵ درصد است

یک کارشناس ارشد صنعت بیمه با بیان این‌که ضریب‌نفوذ بیمه در جهان ۷.۲ درصد است، گفت: این رقم در ایران حدود یک سوم یعنی ۲.۵ درصد است.
99/10/11 پنجشنبه 10:23
کد خبر: 268529

به گزارش بنکر (Bankerاسماعیل دلفراز  در مورد ضریب نفوذ بیمه در ایران گفت: در حال حاضر رتبه اقتصادی ایران بر حسب تولید ناخالص داخلیGDP در دنیا رتبه 26 است، در حالی که رتبه حق بیمه سال گذشته در دنیا 38 است؛ یعنی 12 رتبه ضریب نفوذ بیمه در ایران نسبت به بیمه جهانی کمتر است. از کل تولید ناخالص داخلی کشور در سال گذشته 60 هزار میلیارد تومان پرتفوی صنعت بیمه بوده است که از این میزان 35 هزار میلیارد تومان به عنوان خسارت پرداخت شده است.

وی گفت: در صنعت بیمه کشور 77 هزار نماینده برای همه شرکت‌های 31 گانه بیمه در کشور فعالیت می‌کنند که این تعداد نمایندگان وظیفه اطلاع‌رسانی، فرهنگ‌سازی و کمک به افزایش ضریب نفوذ بیمه و فروش بیمه‌نامه در کشور را برعهده دارند.

دلفراز گفت: بیمه‌های زندگی 14درصد از پرتفوی صنعت بیمه 60 هزار میلیارد تومانی ایران را تشکیل می‌دهد، در حالی که در کشورهای توسعه یافته عمده ضریب نفوذ بیمه آنها مربوط به بیمه زندگی است.

وی افزود: سال گذشته 27 میلیون بیمه‌نامه در کشور صادر شده است. البته در کل کشور با توجه به آمار تجمعی از سال‌های قبل 27 میلیون بیمه نامه زندگی هم صادر شده است و هنوز برای افزایش ضرایب نفوذ بیمه در کشور جای کار فراوان وجود دارد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار