سیگنال درهمی به دلار

بالا رفتن نرخ حواله درهم دیگر متغیری بود که افزایشی‌های بازار دلار را به رشد بیشتر امیدوار می‌کرد.

به گزارش بنکر (Bankerدرهم دیروز در مقطعی گفته می‌شد که به بالای محدوده ۷ هزار و ۵۰۰ تومانی رسیده است. نرخ حواله درهم و دلار با یکدیگر رابطه مستقیم دارند و به‌طور سنتی افزایش یکی منجر به رشد دیگری می‌شود. رشد ارزش دلار در هرات افغانستان نیز دیگر عاملی بود که خریداران بازار داخلی را تحریک می‌کرد. با این حال، فعالان باور داشتند، مهم‌ترین عاملی که منجر به افزایش قیمت دلار شد، جوسازی‌های نوسان‌گیران پیرامون اظهارات مقام‌های آمریکایی و تلاش‌های این کشور برای فعال کردن مکانیسم ماشه بود.

در این میان، برخی از فعالان باور دارند، کم‌کم خبرهای مربوط به مکانیسم ماشه اثر خود را از دست می‌دهد و توجه بازیگران ارزی به انتخابات آمریکا معطوف می‌شود. آنها باور دارند،‌ روند بازار ارز پس از آن مشخص خواهد شد که جوسازی‌های سیاسی پیرامون مکانیسم ماشه کاهش پیدا کند. عده‌ای اعتقاد دارند با کاهش جوسازی‌های سیاسی، قیمت دلار در مسیر اصلاح قرار خواهد گرفت و به‌سوی سطوح پایین‌تر حرکت خواهد کرد.

این درحالی است که برخی دیگر باور دارند، حتی با عبور از خبرهای مربوط به مکانیسم ماشه، نااطمینانی‌های مربوط به انتخابات آمریکا می‌تواند منجر به ورود تقاضای بیشتر به بازار ارز شود. این درحالی است که عده دیگری هم باور دارند، پیش از اعلام نتایج انتخابات آمریکا، بازار ارز داخلی به استراحت خواهد رفت و میزان نوسانات این بازار نیز کاهش پیدا خواهد کرد. از نگاه این گروه، پس از اعلام نتایج انتخابات آمریکا، نوسانات بازار ارز داخلی بیشتر خواهد شد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار