سرمایه گذاران دیگر طلا نمی خرند

طی یک ماه اخیر ما بارها سقوط قیمت طلا را شاهد بودیم و قیمت طلا به پایین ترین حد خود در چند ماه اخیر بازگشت. این موضوع باعث شده تا خرید طلا توسط سرمایه گذاران کاهش یابد.

به گزارش بنکر (Bankerبا شکسته شدن سد محکم 1800 دلار و کاهش قیمت انس طلا به پایین تر از آن سرمایه گذاران اعتماد خود نسبت به افزایش دوباره قیمت انس را از دست داده و به سمت بازار های دیگر حرکت کردند.

هر انس طلای جهانی در لحظه نوشته شدن این متن 1780 دلار قیمت داشته و در حال نوسان در محدوده 1770 تا 1785 دلار می باشد.

مهم ترین عامل فشار بر قیمت انس طلا همچنان تولید واکسن کرونا است که باعث به وجود آمدن امید برای از بین رفتن بیماری کووید 19 شده و همچنین امید ها نسبت به بهبود سریع اقتصادی را زنده کرده است.

به طور معمول در شرایط خوب اقتصادی طلا اقبال چندان زیادی نداشته و سرمایه گذاران ترجیح می دهند پول خود را در بازار های ریسک پذیر تر و البته پر سود تر مانند بازار سهام سرمایه گذاری کنند.

با هم این توصیفات هنوز امید ها برای انس از بین نرفته است. با مشخص شدن تکلیف انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده و رفتن دموکرات ها به کاخ سفید پیش بینی می شود که انس طلا برای بار دیگر قدرت بگیرد.

اگر خوب دقت کنید می بینید که در واقع شرایط هیچ تغییری نداشته است. اقتصاد همچنان در شرایط بدی قرار داشته و به هر حال یک بسته حمایتی مورد نیاز است.

اگر بسته محرک مالی تا پیش از پایان سال میلادی تصویب شده و یا اخبار امیدوار کننده ای از تصویب آن منتشر شود؛ می توان انتظار داشت که این موضوع در کنار تعطیلات پایان سال میلادی باعث افزایش قیمت طلا و بازگرداندن آن حتی به بالای 1900 دلار شود.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار