روزهای بد برای دلار در راه است

شاخص دلار آمریکا با شروع سال 2020 کمی جان گرفت/ با وجود وضعیت خوب بازار همچنان تقاضا برای طلا بالا می باشد/در خبرها به شاخص مدیریت خرید تولیدات بازار و میزان بیکاری در آمریکا خواهیم پرداخت.

به گزارش بنکر (Bankerفارکس استریت نوشت: هر انس طلا در ماه دسامبر با 50 دلار سود همرا بود و سال 2019 را با قیمت 1517 دلار به پایان رساند. با در نظر گرفتن 200 دلار افزایش در سال 2019، این فلز به بالاترین میزان سود خود از سال 2010 رسید. با شروع سال 2020 شاهد حرکت قیمت طلا به سوی 1540 دلار بودیم. و در آخرین روز معاملات بعد از حمله تروریستی آمریکا به سردار سلیمانی با 0.35 دلار افزایش به 1555 دلار رسید.

به دنبال تصمیم بانک چینی People’s Bank در خصوص کاهش 50 درصدی ذخایر مالی نزد بانک ها برای ایجاد محرک اقتصادی لازم، بازار های سهام با افزایش زیادی روبرو شدند. با این همه طلا همچنان متقاضیان زیادی دارد و بالاتر از نرخ 1500 دلار معامله می شود.

در همین حال، فشار فروش گسترده پیرامون دلار آمریکا، به دلار این امکان را داد تا در تعطیلات کریسمس کمی تقویت شود که این امر تا روز پنجشنبه بیشتر دوام نیاورد و دلار مجددا به وضع قبلی خود بازگشت. شاخص دلار با 0.25 درصد افزایش به 96.70 رسیده است.

در ادامه روز، شاخص مدیریت خرید IHS و آمار بیکاری در اقتصاد آمریکا بررسی می شود. سرمایه گذاران نیم نگاهی نیز به وال استریت خواهند داشت. اگر شاخص کالاهای اساسی در معاملات سال 2020 به رکورهای بالایی برسند، ممکن است سرمایه گذاران از طلا فاصله بگیرند و همین امر موجب افزایش بهای دلار شود.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman tourismbank
نگاه بنکر