دلار چگونه مرز شکنی کرد؟

ساعت ۱۱ صبح روز یکشنبه، دلار در بازار آزاد با قیمت ۲۶ هزار و ۹۰۰ تومان معامله می‌شد که ۲۰۰ تومان بیشتر از نرخ بسته‌شده روز شنبه بود.

به گزارش بنکر (Bankerچنین افزایشی به تنهایی کافی بود تا آشکارکننده انتظارات برخی از معامله‌گران ارزی باشد.

یک ساعت بعد دلار در بازار آزاد بالای ۲۷ هزار تومان قیمت خورد. بازارساز هم از قافله عقب نماند و قیمت بر تابلوی صرافی‌های بانکی روی عدد ۲۷هزار و ۳۰۰ تومان قرار گرفت. پس از این اتفاق کمی دامنه نوسانات آرام‌تر شد و حدود ساعت ۴ بعدازظهر دلار در بازار آزاد هم روی عدد ۲۷هزار و ۲۰۰ تومان قرار گرفت. یکی از عواملی که در این روز موجب می‌شد تحرکات افزایشی در بازار بیشتر شود، رشد نرخ حواله درهم بود. درهم در همان ساعات ابتدایی شروع بازار خود را به کانال ۷ هزار و ۴۰۰ تومان رساند و در اواخر روز تلاش می‌کرد خود را به مرز ۷ هزار و ۵۰۰ تومانی برساند. قیمت درهم در این محدوده‌ها سیگنال محکمی برای ورود دلار به کانال ۲۷ هزار تومانی بود. اگر قرار بر بازگشت دلار به کانال پایین‌تر باشد، نرخ حواله درهم باید حداقل به زیر محدوده ۷ هزار و ۴۰۰ تومانی برود.

سکه هم دیروز مانند دلار رفتار افزایشی داشت. تنها بازاری که روز ۳۰ شهریورماه منفی بود، بورس تهران بود که شاخص کل آن نزدیک به ۵۰ هزار واحد از ارزش خود را از دست داد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار