دلار، طلا و بورس تا پایان سال صعودی اند

یک کارشناس بازار‌های مالی درباره آینده بازار ارز، طلا و سهام گفت: محدوده 12هزارو 800تومان ناحیه مقاومت قیمت دلار است و تاکنون چندین بار بعد از افزایش قیمت بنزین به این منطقه نزدیک شده اما نتوانسته است از این محدوده عبور کند، اما چنانچه قیمت دلار از این منطقه عبور کند، قیمت هر دلار آمریکا تا محدوده 13هزارو 800تومان در گام نخست رشد خواهد کرد.

bourse

به گزارش بنکر (Banker)، حسین زمانی درمزاری، با بیان اینکه دیروز قیمت هر دلار آمریکا 13هزار تومان هم معامله شد و از محدوده مقاومت عبور کرد، گفت: درصورت عبور از محدوده 13هزارو 800تومان قیمت دلار می‌تواند تا منطقه 15هزارو 600تومان و بعد ازآن حتی تا محدوده 17هزار تومان رشد کند.
 این تحلیلگر بازار‌های مالی با بیان اینکه ‌‌تقاضای دلار هر سال همزمان با ژانویه افزایش می‌یابد و افزایش قیمت بنزین هم به افزایش قیمت کالاها و افزایش قیمت دلار منجر خواهد شد، تأکید کرد: افزایش قیمت دلار رابطه مستقیمی با قیمت طلا دارد و افزایش قیمت دلار به رشد قیمت طلا تا پایان سال هم منجر خواهد شد.
 زمانی درباره پیش‌بینی آینده بازار سهام گفت: سقف قبلی شاخص کل بورس تهران 330هزار واحد است و پیش‌بینی من این است که شاخص کل بورس تهران بار دیگر تا این محدوده رشد خواهد کرد اما با توجه به اینکه این محدوده منطقه مقاومت شاخص بورس تهران است، احتمال اینکه در این منطقه با نزول مواجه شود و تا محدوده 315هزار واحد عقب‌نشینی کند، وجود دارد.
او توضیح داد: اگر شاخص بورس بتواند از محدوده 330هزار واحد عبور کند، در گام نخست در نهایت تا بهمن‌ماه امسال تا 370هزار واحد رشد خواهد کرد.
 زمانی با بیان اینکه بورس نسبت مستقیمی با قیمت دلار دارد، گفت: هر زمان که قیمت دلار رشد کند، شاخص بورس هم با رشد مواجه می‌شود، زیرا بخش عمده شرکت‌های بورس، دلار‌محور یا صادرات‌محور هستند و این شرکت‌ها تأثیر زیادی در شاخص بورس دارند.
زمانی تأکید کرد: رشد قیمت دلار محرک خوبی برای رشد شاخص است، با این حال، بازار سهام بسیار محتاطانه حرکت می‌کند و دلیل آن این است که سرمایه‌گذاران در انتظار تقدیم لایحه بودجه دولت به مجلس هستند تا ببینند دولت چه نرخی را برای دلار و خوراک پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها و شرکت‌های معدنی درنظر می‌گیرد.
 این کارشناس بازار سرمایه افزود: اگر دولت نرخ خوراک پتروشیمی و پالایشگاه‌ها را افزایش دهد، شرکت‌های صادرات‌محور تحت‌تأثیر رشد قیمت دلار با رشد مواجه نخواهند شد یا اگر مانند سال92 دولت بهره مالکانه را برای شرکت‌های معدنی افزایش دهد، شرکت‌های حوزه معادن و فلزات نمی‌توانند از افزایش قیمت دلار منتفع شوند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار