telegram

جدول قیمت رهن کامل آپارتمان در تهران

واسطه‌های ملکی مدعی هستند بی‌رمقی بازار رهن کامل به مراتب بیشتر از بازار رهن و اجاره آپارتمان است، به طوری که در محله‌های مصرفی تقریبا به ازای هر ۱۰ واحد آپارتمانی که به‌صورت رهن و اجاره عرضه شده است، فقط یک آپارتمان عرضه شده به‌صورت رهن کامل نزد بنگاه‌ها فایل شده است.

هر چند تقاضا برای آپارتمان رهن کامل نیز کاهش یافته، اما هنوز متقاضیان این شکل از قراردادهای اجاره در بازار حضور دارند و تعداد فایل‌های موجود کمتر از میزان تقاضای مستاجران است. همین معدود بودن تعداد فایل‌های رهن کامل سبب شده دامنه جست‌وجوی متقاضیان رهن کامل به حدی محدود شود که عملا متقاضیان از جست‌وجو ناکام بمانند و ناگزیر سراغ بازار آپارتمان‌های رهن و اجاره بروند. گفته می‌شود بسیاری از آپارتمان‌های رهن کامل موجود در بازار اجاره مسکن به دو علت مورد اقبال متقاضیان قرار نمی‌گیرند،

یکی سن بنای بالای آنها و فقدان امکانات حداقلی و بازسازی مطلوب و دیگری قیمت پیشنهادی تند موجر برای رهن کامل آپارتمان مذکور که به مراتب بالاتر از قیمت‌های متعارف در بازار رهن و اجاره آپارتمان‌های مشابه در همان منطقه است. البته انتظار می‌رود در بازار مسکن اسفند شاهد انعطاف بیشتری از سوی موجران متقاضی رهن و اجاره باشیم و آنها به نسبت بودجه و توان اقتصادی متقاضیان مسکن اجاری، از سهم اجاره بکاهند و بر میزان ودیعه بیفزایند تا پیش از آغاز سال جدید، قرارداد اجاره را منعقد کنند. این موضوع به برنامه اقتصادی خانوارها بازمی‌گردد که تلاش می‌کنند در ایام شب عید و پیش از شروع سال جدید، تکلیف برخی از اقدامات اقتصادی خود را روشن کنند.

 

07-02


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
نگاه بنکر
چهره های ماندگار