تلاش طلا برای رسیدن به ۱۸۰۰ دلار

پس از افزایش قیمت ها در هفته گذشته و دست یابی طلا به سطح 1765 دلار انتظار می رود که در هفته پیش رو طلا برای دست یابی به 1800 دلار تلاش خواهد کرد.

به گزارش بنکر (Bankerانتظار می رود پس از افزایش قیمت ها در هفته گذشته و رسیدن طلا به سطوح جدید قیمت در هفته آینده نیز افزایش قیمت طلا را شاهد باشیم.

دلیل این افزایش قیمت طلا از بین رفتن دوباره ریسک پذیری در بازار می باشد. پس از اعلام سازمان بهداشت جهانی مبنی بر افزایش آمار مبتلایان ریسک پذیری در میان سرمایه گذاران از بین رفت و دوباره به سمت طلا بازگشتند.

دلیل دیگر این افزایش قیمت ها را نیز می توان پیش بینی تورم درآمریکا و دیگر کشور های جهان دانست. بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند که طی ماه های آینده نرخ تورم بسیار بالا خواهد رفت و این موضوع نه تنها خود باعث افزایش قیمت طلا می شود بلکه نگرانی از به وجود آمدن آن در حال حاضر نیز قیمت فلز زرد را افزایش می دهد.

در هفته آینده طلا تلاشی سخت را برای رسیدن به 1800 دلار در پیش رو دارد که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان موفق به دستیابی به آن نخواهد شد. اما برخی از کارشناسان به 1800 دلاری شدن طلا در روز های آینده بسیار خوش بین هستند. بهرحال باید تا روز دوشنبه و باز شدن در های بازار صبر کرد تا بتوان پیش بینی بهتر و دقیقی تری از روز های آینده هفته ارائه کرد.

منبع: tala

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار