تحریم ۱۲ بانک ایرانی جدی شد

ترامپ در حال بررسی اعمال تحریم‌های جدید علیه ۱۲ بانک ایرانی برای قطع کامل ارتباط اقتصادی با جهان و ممانعت از بازگشت رقیب دموکرات به برجام در صورت پیروزی در انتخابات است.

به گزارش بنکر (Banker به نقل از بلومبرگ، ترامپ در حال بررسی اعمال تحریم‌ بیش از ۱۲ بانک ایرانی برای قطع کامل ارتباط اقتصادی با جهان است.

بر اساس این گزارش، وی قصد دارد با تحریم‌های جدید در گام نخست، معدود منافذ مالی که ایران از آن‌ها برای داد و ستد با جهان استفاده می‌کند را ببندد. هدف بعدی این است که با اعمال چنین تحریم‌های سنگینی مانع از آن شود که جو بایدن بتواند در صورت پیروزی در انتخابات به توافق برجام بازگردد.

ترامپ سال گذشته میلادی فرمان اجرایی ۱۳۹۰۲ را درباره تحریم بخش‌های صنایع، عمران و معادن ایران صادر کرد. اکنون می‌خواهد با استناد به این فرمان اجرایی کل بخش مالی ایران را تحریم کند.

به گفته منابع آگاه در ابتدا این پیشنهاد به دلیل آنکه داد و ستد کالا‌های بشر دوستانه را نیز هدف قرار می‌دهد مورد استقبال کاخ سفید قرار نگرفت اما با افزایش فشار‌های داخلی و خارجی، اکنون از حمایت گسترده‌ای برخوردار شده است.

پیش‌ از این ۵۶ نماینده کنگره آمریکا با ارسال نامه‌ای از دولت ترامپ خواسته بودند تمامی بخش مالی ایران را در فهرست تحریم‌ها قرار دهد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار