تاثیر مهمی که بورس بر طلا و دلار دارد

طلا را نمی توان وسیله ای برای محافظت از دلار آمریما دانست. شاید در زمان های دور این فلز اولین گزینه ای بود که همه سرمایه گذاران در مواجهه با کاهش ارزش ارز به سراغ‌ آن می رفتند اما اکنون دیگر این وضعیت برقرار نیست.

به گزارش بنکر (Banker)، ارزش طلا از اواسط ماه مه به شدت تقویت شده، شاخص دلار آمریكا  ۷٪ (DXY) از دست داده در حالی كه قیمت شمش طلا ۱۱ ٪ افزایش یافته است.

این عملکرد دیگر یک استثنا نیست.  برای قرار دادن رکورد بلند مدت طلا به عنوان یک محافظ دلار، بهتر است مقایسه ای با سهام بین المللی انجام دهید. همانطور که اخیراً ویلت واتز ، یکی از اعضای  MarketWatch خاطرنشان کرده، سهام در حال سقوط غیر آمریکایی در هنگام سقوط دلار برای یک سرمایه گذار مستقر در ایالات متحده جذاب است ، زیرا سود دلار آنها بیشتر از پول محلی شان خواهد بود.

طلا حتی نمی تواند نیمی از نقش محافظتی سهام بین المللی را برای دلار آمریکا ایفا کند. ۸۸٪ غرامت های ماهانه طلا به دلیل عواملی غیر از نوسانات پیاپی در شاخص دلار آمریکا است. روش دیگر برای قدردانی از توانایی ناامیدکننده طلا برای محافظت از تغییرات در ارزش دلار آمریكا ، تنظیم طلا با تغییر در شاخص دلار آمریكاست. اگر تقاضای قیمت طلا را از سال ۱۹۷۳ تاکنون،‌ چه به لحاظ اسمی و چه بعد از تعدیل،  ترسیم کنیم متوجه می شویم كه این دو سری داده به طور چشمگیری شبیه به هم هستند.

یکی دیگر از عواملی که بر کاستی های کوتاه مدت طلا تأثیر می گذارد، احساسات زمانی بازار است، که در دو هفته گذشته در توضیح قدرت طلا شکست خورده است. همانطور که در اواسط ماه ژوئیه گزارش دادم، تایمرهای طلا از زمان 2000 (از زمانی که شرکت من شروع به جمع آوری این داده ها کرد) تقریبا نسبت به هر زمان دیگری صعود بهتری کرد. من نتیجه گرفتم که این چشم انداز خوبی برای دورنمای کوتاه مدت طلا نیست.

منبع: مارکت واچ/طلا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman tourismbank
نگاه بنکر
چهره های ماندگار