به زودی طلا گران می شود؟

از چند هفته گذشته قیمت طلا شاهد نوسانات بسیار زیادی بوده و شرایط برای کاهش قیمت آن بسیار مساعد می باشد.

به گزارش بنکر (Bankerاما با این وجود قیمت طلا نه تنها شاهد کاهش چندانی نبوده بلکه در حال تجربه یک افزایش نسبی می باشد.

با وجود قدرت گسترده شاخص دلار قیمت طلا همچنان بالای 1900 دلار نگه داشته شده است. از طرف دیگر چشم انداز تصویب بسته محرک مالی تا پیش از انتخابات به طور کلی محو شده است که می تواند برای قیمت طلا تاثیر بگذارد.

مهم ترین دلیل این موضوع را می توان اوج گیری دوباره کرونا در کشور های اروپایی و نگرانی ها نسبت به موج دوم این بیماری در ایالات متحده و دیگر کشور های اروپایی دانست.

در کنار این موضوعات روز شمار انتخابات ایالات متحده شروع شده است و تنها شش روز له انتخابات نوامبر باقی مانده است که می تواند نویدی برای افزایش قیمت طلا باشد.

هر انس طلایی جهانی در حال حاضر 1906 دلار قیمت دارد که می کوشد تا مقاومت فنی در 1909 دلار را شکسته و به قیمت های بالاتر از آن دست پیدا کند.

در صورت افزایش قیمت طلا طلا در نقاط 1919 دلار، 1923 دلار و در نهایت در نقطه 1932 دلار دچار مقاومت می شود که یک مقاومت بسیار بزرگ از چند هفته گذشته به حساب می آید.

حال اگر قیمت طلا کاهش یابد اولین پشتیبانی طلا در نقطه 1906 دلار رقم خواهد خود. پشتیبانی بعدی طلا نیز در 1902 دلار خواهد بود. اما اگر طلا بیش از این سقوط کند انتظار می رود که در نقطه 1887 دلار پشتیبانی شود.

منبع: fxstreet/tala

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار