با این سامانه اموال مازاد بانک‌ها را بخرید

«سامانه اموال مازاد بانک‌ها» به آدرس اینترنتی www.sam-ba.ir و یا www.fam-bank.ir در دسترس عموم برای درخواست‌های خرید قرار گرفت.

mazad

به گزارش بنکر (Banker)، «سامانه اموال مازاد بانک‌ها» اطلاعات مربوط به اموال مازاد ۱۸بانک دولتی و خصوصی وجود دارد و مهم‌ترین هدف ایجاد آن، شفافیت و تعیین دقیق مشخصات املاک در اختیار بانک‌ها برای اطلاع‌رسانی به سرمایه‌گذاران و مردم است. ضمن اینکه در این سامانه امکان عرضه و فروش املاک در شرایط برابر و به صورت شفاف وجود دارد.
در این مراسم عباس معمارنژاد، معاون بانکی وزیر اقتصاد گفت: راه اندازی این سامانه در راستای اصلاح نظام بانکی صورت می‌گیرد که یکی از عوامل ناترازی بانک‌ها، مطالبات غیر جاری و اموال مازاد بانک‌ها است.
وی با بیان اینکه این اموال مازاد می‌تواند از انواع زمین، ساختمان، کارخانه، باغ و یا کارگاه‌ها باشد، افزود: تا پایان ماه جاری امکان حراج الکترونیکی این اموال در بازار فرعی بورس کالا نیز فراهم می‌شود.
تسهیل دسترسی مردم به اطلاعات املاک قابل واگذاری بانک‌ها و تسهیل فرآیند فروش و مزایده‌های برخط، از ویژگی‌ها و اهداف سامانه اموال مازاد بانک‌ها است که درخواست‌های خرید این اموال از طریق شرکت فروش اموال مازاد بانک‌ها موسوم به فام پیگیری می‌شود.
بر اساس این گزارش، این سامانه به آدرس www.sam-ba.ir و یا www.fam-bank.ir در دسترس است.


1 دیدگاه
[1] مشتری بانک - 98/09/11 دوشنبه 22:16
سلامممنون از سایت شما می خواستم بگم که این ادرس های اینترنتی ظاهرا کار نمی کنه و به نظرم اگر کار کنه صوری باشه امیدوارم اینطور نباشه - پاسخ
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار