بانک صادرات زیرساخت‌ها را هدف گرفت

مدیرعامل بانک صادرات ایران گفت: بانک‌ها در کنار تولید، خدمات و توسعه زیرساخت‌ها همیشه نقش مؤثری داشته‌اند و در این راستا امیدواریم بتوانیم همچنان نقش جهادی را در تامین مالی زیرساخت‌های کشور داشته باشیم .

seyedi

به گزارش بنکر (Bankerحجت‌اله صیدی در آیین تبادل تفاهم‌نامه همکاری نظام بانکی و شرکت راه‌آهن کشور که با حضور وزیر راه و شهرسازی، نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل شرکت راه‌آهن، مدیران عامل بانک‌ها، دست‌اندرکاران، صاحب‌نظران، کارشناسان و فعالان حوزه حمل و نقل ریلی کشور همزمان با گرامیداشت هفته حمل و نقل در صنعت حمل و نقل ریلی برگزار شد، افزود: بر اساس تفاهم‌نامه بین بانک‌های عامل و شرکت راه‌آهن طی یک سال آینده بیش از چهار هزار میلیارد تومان برای توسعه زیر ساخت‌های حمل و نقل ریلی کشور تخصیص خواهد یافت که باید این منابع در بخش‌‌‌های مربوطه جذب شود و بانک صادرات ایران این آمادگی را دارد که به محض تکمیل پرونده‌های هر طرح در این حوزه، حمایت‌های مالی لازم را به سرعت انجام دهد .
وی با اشاره به این که منابع طبیعی، منابع انسانی، سرمایه‌های فکری و همچنین زیر ساخت‌ها بخش اصلی ثروت هر کشور را تشکیل می‌دهند، اظهار کرد: زیرساخت‌ها یکی از شاخص‌های اصلی و مهم توسعه است و یکی از بخش‌های مهم این حوزه نیز حمل و نقل است که راه‌آهن نقش مهمی در این میان ایفا می‌کند. در واقع در کنار تولید ناخالص داخلی، درآمد سرانه و نرخ رشد اقتصاد، یکی از شاخص‌های مهم طول جاده‌ها و راه‌آهن است. در زمان جنگ تحمیلی توسعه این بخش متوقف نشده و در سال‌های اخیر نیز این روند همچنان ادامه یافته و به پیش می‌رود که سهم بانک‌ها در این توسعه کاملا برجسته است .
وی با تشریح مسیر نهایی نقدینگی کشور به سمت تولید و بالا بردن تقاضای کل، به وجود مطالبات بانک‌ها از دولت اشاره کرد و افزود: رقم بزرگی در ترازنامه بانک‌ها به عنوان طلب از دولت وجود دارد که البته این مطالبات عمدتا بابت اجرایی شدن پروژه‌های کلان اقتصادی به وجود آمده است .
در این مراسم محمد اسلامی، وزیر راه و شهر سازی با بیان اینکه جنگ اقتصادی به معنای واقعی کلمه در جریان است، گفت: تحریم‌های ظالمانه به صورت مویرگی اقتصاد کشور و مردم را هدف گرفته بنابراین لازم است با هوشیاری و اراده مصمم با افزایش بهره‌وری و بالا بردن رشد اقتصادی برای توسعه صنعت و زیرساخت‌ها تلاش کنیم .
سعید رسولی، مدیرعامل شرکت راه‌آهن نیز در این مراسم ضمن ارائه گزارشی، از حمایت بانک‌ها از جمله بانک صادرات ایران قدردانی و اظهار کرد: حمایت بانک‌ها موجب شده است یک روحیه جهادی در بین همه همکاران شرکت‌های زیرمجموعه راه‌آهن برای توسعه این بخش به وجود آید .
تفاهم‌نامه توسعه تعاملات و ارائه خدمات بانک صادرات ایران با شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با هدف ارائه تسهیلات و خدمات بانکی به متقاضیان بخش غیردولتی معرفی‌ شده از سوی راه‌آهن برای تاًمین ناوگان ریلی مورد نیاز (بازسازی و خرید سالن مسافری، ریل باس، واگن باری و لوکوموتیو) در قالب عقود اسلامی و در چارچوب قانون عملیات بانکی بدون ربا و ضوابط و دستورالعمل‌های بانک مرکزی به امضا رسید .


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman tourismbank
نگاه بنکر