اگر سود می خواهید، طلا را انتخاب نکنید

مردم همیشه یکی از راه های سرمایه گذاری و کسب سود را خرید طلا می دانستند اما برخلاف این تصور عمومی طلا سود چندانی را سرازیر حساب بانکی شما نمی کند.

به گزارش بنکر (Bankerطلا یکی از دارایی های امن به حساب می آید و بیهوده این عنوان را از آن خود نکرده است. طلا می تواند ارزش پول شما را در نوسانات اقتصادی و تورم حفظ کند.

در واقع طلا چیزی به پول شما اضافه نمی کند بلکه آن را با ارزش لحظه سرمایه گذاری حفظ می کند. برای مثال شما اگر یک میلیون تومان بر روی طلا سرمایه گذاری کرده اید و بعد از مدتی این یک میلیون تومان تبدیل به دو میلیون شده است، یک میلیون سود نکرده اید بلکه شما توانسته اید ارزش همان یک میلیون تومان اولیه را حفظ کنید و سبد خرید شما با پول جدید به همان اندازه مبلغ اولیه می باشد.

باید توجه کنید که در بعضی از مواقع و شرایط بد اقتصادی ممکن است قیمت طلا به شکلی غیر طبیعی رشد کند و به میزان اندکی سود نیز به پول شما اضافه شود اما همچنان مبنای اضافه شدن پول شما حفظ ارزش آن می باشد.

برای سود کردن شما می توانید به دیگر بازار های سرمایه گذاری مانند بورس و بازار سهام بروید. در بازار سهام دیگر بحث حفظ سرمایه مطرح نبوده و سود مطرح می باشد و خب مشخصا ریسک این بازار بسیار بالاتر از طلا می باشد و مانند آن یک دارایی امن به حساب نمی آید.

منبع: tala

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman tourismbank
نگاه بنکر
چهره های ماندگار