افزایش دلار مصادف با رشد سکه

بررسی روند قیمت دلار و سکه در سال ۹۹ نشان می‌دهد که تقریبا هر زمان قیمت دلار رشد پیدا کرده است، سکه تمام‌بهار آزادی نیز به سوی قیمت‌های بالاتر رفته است.

به گزارش بنکر (Bankerدر واقع تنها هفت روز در سال ۹۹ بوده است که افزایش قیمت دلار منجر به رشد قیمتی سکه نشده است. در مقابل دفعات بسیار بیشتری اونس در بازارهای جهانی رفتار افزایشی از خود نشان داده است ولی به تنهایی نتوانسته ضامن رشد سکه تمام شود.

اونس در سال ۹۹ حدود ۱۸ بار افزایش قیمت را تجربه کرده است که در واکنش به آن، سکه به جای رشد قیمت، در فاز نزولی قرار گرفته است. در واقع می‌توان گفت حدود ۲ و نیم برابر سکه در مقایسه با افزایش دلار، به رشد اونس بی‌محلی کرده است. در کنار این، سکه حدود ۱۱ بار به کاهش بهای طلای جهانی در سال ۹۹ توجهی نشان نداده است و در مسیر افزایشی حرکت کرده است. این در حالی است که تنها پنج بار بوده است که سکه بدون سوخت لازم افزایشی از جانب دلار توانسته است خود را به سوی قیمت‌های بالاتر ببرد.

در واقع بررسی روند قیمت در سال۹۹ نشان می‌دهد که سکه بیشتر از اونس، با حرکت دلار خود را هماهنگ کرده است. البته این نکته را هم باید در نظر گرفت که در بیشتر مقاطع زمانی سال۹۹، هر سه این دارایی‌ها در مسیر مثبت قرار داشته و هم جهت با یکدیگر حرکت کرده‌اند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار