از ما بیشتر مالیات بگیرید!

جمعی از میلیونرهای جهان در نامه ای مشترک از دولت ها خواستند مالیات بیشتری از آن ها دریافت کنند.

به گزارش بنکر (Banker)، در حالی که ویروس کرونا کماکان روی تمامی فعالیت های جهانی تاثیر می گذارد، بسیاری از دولت ها مجبور به افزایش محسوس مخارج خود برای حمایت از بخش های مختلف اقتصادی شده اند و همین مساله نیز کسری بودجه آن ها را افزایش داده است. اکنون جمعی از میلیونرها در کشورهای مختلف در نامه ای مشترک به دولت ها از آن ها خواسته اند به منظور تامین هزینه لازم برای اداره بیمارستان ها، خرید ملزومات بهداشتی و خرید آمبولانس ها، از میلیونرها مالیات بیشتری اخذ کنند. 

در این نامه آمده است: اکنون پول زیادی لازم است و در سال های پیش رو نیز به پول نیاز خواهد بود. در حالی جهان از بحران کنونی خارج خواهد شد که مشکل نقدینگی تشدید می شود و ما از دولت های خود می خواهیم تا مالیات بیشتری از افراد ثروتمند بگیرد. 

طبق نوشته امضاکنندگان این نامه، تاثیر کرونا روی اقتصاد جهانی طولانی خواهد بود و احتمالا برای چندین دهه دیگر طول خواهد کشید. در نتیجه این بحران میلیون ها نفر به ورطه فقر سقوط خواهند کرد. در شرایطی که شمار زیادی از محصلان در جهان از تحصیل باز مانده اند، باید امکانات آموزشی لازم برای آن ها تامین شود.

طبق این بیانیه مشترک، حجم سرمایه گذاری ها در بخش آموزش و درمان در نتیجه بحران کرونا کاهش محسوسی یافته و همین ماسله باعث کمبود تخت های بیمارستانی، ماسک، دستگاه تنفسی و سایر اقلام لازم برای مقابله با این ویروس شده است. 

به گفته این افراد، هزینه لازم برای مقابله با کرونا از طریق خیریه تامین نخواهد شد و رهبران دولتی باید راه های تامین مالی قابل اتکاتری برای پیشبرد اهداف خود پیدا کنند که یکی از بهترین ابزارهای موجود، اخذ مالیات بیشتر از ثروتمندان است. 

این نامه توسط ۸۰ میلیونر معروف از جمله ابیگل دیزنی- مدیر عامل کمپانی والت دیزنی امضا شده است.

منبع: ایسنا/اسپوتنیک

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار