از سرگیری پروازهای تهران-استانبول

شیوع ویروس کرونا در سرتاسر جهان مشکلات زیادی را برای همه به وجود آورد. با همه گیر شدن این ویروس دولت های مختلف تصمیم به قرنطینه و محدود کردن فعالیت برخی از اصناف گرفتند و تلاش کردند تا حدی اوضاع را تحت کنترل خود درآورند.

بعد از گذشت چند ماه و کاهش محدودیت های مربوط به کرونا، کسب وکارها نیز توانسته اند کار خودشان را از سر بگیرند و به سراغ انجام فعالیت های خود بروند.

اگر چه تا بهبود شرایط راه طولانی در پیش داریم و نمی دانیم چه زمانی قرار است شیوع این ویروس تحت کنترل کامل دراید، اما به نظر می رسد بسیاری از افراد دوباره به فعالیت های عادی خود بازگشته اند و با زندگی در کنار ویروس خو گرفته اند.

صنایع مختلفی با شیوع ویروس کرونا متحمل آسیب های جبران ناپذیری شدند که در میان آن ها صنعت گردشگری بیشتر از همه متحمل ضرر و زیان شد.

با شیوع این ویروس پرواز به کشورهای خارجی همچون ترکیه ممنوع شده بود اما به نظر می رسد با برداشتن محدودیت ها امکان سفر به این کشور مجددا فراهم شده است.

باتوجه به اینکه بسیاری از افراد قصد دارند تا در تابستان برای تعطیلات چند روزه به ترکیه سفر کنند قصد داریم تا این بخش را به از سرگیری پرواز های تهران-استانبول بپردازیم از این رو پیشنهاد می کنیم که تا انتها با ما همراه باشید.

 

پراز های تهران استانبول

 

تاریخ از سرگیری پروازهای تهران-استانبول

پروازهای مستقیم تهران استانبول که به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا لغو شده بود  پس از انجام مذاکرات و توافقات صورت گرفته از 31 تیر از سر گرفته شده است. قبل از این توافق بیشتر پروازهایی که به سمت ترکیه انجام می شد غیر مستقیم و با پروازهای قطر انجام می شد.

پروازهای تهران-استانبول در چه روزهایی انجام می شود؟

 با دریافت مجوزهای لازم، پرواز به ترکیه از طریق خاک ایران امکان پذیر شده است. این پروازها روزهای دوشنبه و جمعه هر هفته از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) انجام می شود. بر اساس اعلام ایران ایر، تنها افرادی که ویزای اقامت دائم در این کشور را دارند یا ویزای کاری آن ها ثابت شده است می توانند بلیط پرواز به ترکیه را تهیه کنند.

 

پرواز تهران استانبول

 

پروتکل های بهداشتی در پرواز تهران-استانبول

زمانی که با تور استانبول  lahzeakhar به این کشور زیبا سفر می کنید با جاذبه های گردشگری و طبیعی متعددی رو به رو خواهید شد. هر کدام از این جاذبه ها به تنهایی برای جذب یک مسافر کافی هستند. ترکیه و به خصوص شهر استانبول یکی از توریستی ترین مقاصد جهان محسوب می شوند و سالانه مسافران زیادی را به سمت خود می کشند.

با این حال شیوع ویروس کرونا تمامی معادلات جهان را به هم ریخت و دردسرهای زیادی برای کشورهای مختلف از جمله ترکیه به وجود آورد. در حال حاضر روزانه چندین هزار نفر در جهان جان خود را به دلیل آلودگی به ویروس کرونا از دست می دهند.

به نظر می رسد بهترین راه برای در امان ماندن از آلوده نشدن به این ویروس، در خانه ماندن و رعایت پروتکل های بهداشتی باشد. اگر چه رعایت دستورالعمل های بیان شده کار ساده ای نیست اما نمی توان این موضوع را نادیده گرفت و  به سادگی از کنارش عبور کرد. اگر جان خود و دیگران را دوست داریم باید خودمان را با این شرایط وفق دهیم. برای سفر به ترکیه هم یک سری ضوابط و پروتکل ها تعیین شده است که باید به آن ها توجه شود.

 استفاده از ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی کننده جز جدایی ناپذیر سفرهای داخلی و خارجی است. به هنگام پرواز باید از ماسک و دستکش استفاده کرد و تا حد امکان فاصله اجتماعی را رعایت نمود. اگر چه رعایت این موارد به خصوص در سفر با هواپیما کمی دشوار به نظر می رسد اما برای حفظ جان خود و سایر مسافران باید مواردی که بیان می شود را جدی گرفت و به راحتی از کنار آن عبور نکرد.

این روزها به هر جایی که نگاه کنید حرف از ویروس کرونا و تبعات آن بر روی کسب وکارهای مختلف است. برای رهایی از مشکلاتی که این ویروس برایمان به وجود آورده است باید خودمان دست به کار شویم و تا زمان پیدا شدن درمان قطعی برای آن، پروتکل ها و دستورالعمل هایی که از طرف سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت بیان می شود را رعایت کنیم. 

با اینکه کنترل این بیماری ناشناخته کمی دشوار است اما به هنگام سفر می توانیم خودمان را به وسایلی مجهز کنیم که استفاده از آن ها می تواند شیوع ویروس را کاهش دهد و از ما در برابر آلوده شدن به ویروس کرونا محافظت نماید. زمانی که سوار هواپیما شدید ماسک به همراه داشته باشید و استفاده از دستکش و مواد ضد عفونی کننده را نیز فراموش نکنید.

اگر تصمیم گرفته اید به ترکیه سفر کنید قبل از هر کاری با شرکت های مسافرتی تماس بگیرید و شرایط سفر و قوانینی که این روزها بر سفرهای خارجی حکم فرما شده است را از آن ها جویا شوید. این افراد به طور حتم اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار خواهند داد و شما می توانید با استفاده از این اطلاعات سفری ایمن تر را در کنار دوستان و خانواده خود به ترکیه داشته باشید.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار