آیا سقوط طلا ادامه خواهد داشت؟

در روز گذشته قیمت طلا سقوطی شدید را شاهد بود که باعث شد بسیاری از کارشناسان بازار را نیز به تعجب وا دارد. آیا امروز هم سقوط طلا ادامه خواهد یافت؟

به گزارش بنکر (Banker)، صبح روز گذشته ابتدا قیمت طلا رشد کرده و به 1790 دلار رسید که بالا ترین قیمت در هشت سال اخیر می باشد اما پس از آن با کاهش 35 دلاری مواجه شد و به 1755 دلار بازگشت. در نهایت قیمت آن به 1765 دلار بازگشت. دلایل کاهش قیمت دیروز طلا را می توان امید های جدید برای واکسن بیماری ناشی از کووید-19 و داده های کلان اقتصادی ایالات متحده دانست.

اگر به شاخص ها نگاه کنیم متوجه می شویم که طلا در 1765 و 1760 دلار از یک پشتیبانی بسیار قوی برخوردار است و در صورت کاهش قیمت ها احتمالا در این محدوده قرار خواهد گرفت.

در بالای نمودار نیز ما با قیمت 1778 و 1779 دلار مواجهیم که طلا برای رسیدن به آن از خود مقاومت نشان می دهد. ببا رسیدن دوباره طلا به 1779 دلار می توان حدس زد که قیمت طلا دوباره به 1790 دلار خواهد رسید.

در مجموع انتظار ها از طلا افزایشی می باشد و این کاهش قیمت ها نوسان در نظر گرفته می شود. با وجود کاهش های این هفته پیش بینی می شود در ادامه شاهد افزایش قیمت طلا خواهیم بود.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار