چگونه وام میلیاردی بگیریم؟

۹:۵۱ - ۱۳۹۸/۷/۲۷کد خبر: 258061
وضعیت وام‌دهی بانک‌ها نشان می‌دهد عموما وام‌های با مبالغ میلیاردی به شهروندان عادی داده نمی‌شود و دریافت اینچنین وام‌هایی کاری بس دشوار برای عموم و شاید راحت برای بعضی افراد خاص است.

به گزارش بنکر (Banker)، با مراجعه به یکی از شعب بانک سرمایه، این بانک پرداخت‌ وام‌های میلیاردی به اشخاص را انکار و عنوان کرد که سقف پرداخت وام در این بانک ۱۰۰ میلیون تومان با نرخ بهره ۱۸ درصد بوده که برای دریافت آن باید سپرده‌گذاری هم داشته باشید. به این صورت که به طور مثال برای دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومان باید ۱۲۰ میلیون تومان سپرده در بانک گذاشته شود که از این مبلغ ۱۴ درصد به عنوان ضمانت تا پایان تسویه وام نزد بانک باقی می‌ماند و باقی مانده مبلغ پس از دریافت وام قابل برداشت است.
با پیگیری پرداخت وام‌های میلیاردی به بهانه اجرای یک طرح دامداری و نیار به سرمایه در گردش در یکی از شعب بانک پارسیان، این بانک با اشاره به عدم پرداخت وام به صنایع عنوان کرد که در این زمینه تنها قادر به پرداخت وام بازسازی بوده که آن هم در صورتی ممکن است که سند ملک در رهن بانک به عنوان وثیقه قرار بگیرد.
این شعب بانک پارسیان سقف وام‌های بانکی خود را ۲۰۰ میلیون تومان با نرخ بهره ۱۸ درصد عنوان کرد و همچنین اینکه در ابتدی کار مشتری باید ۲۲ درصد ملبغ وام را تامین کند و در یک حساب بدون سود تا پایان تسویه وام، نزد بانک نگه دارد.
با توجه به اظهارات کارمند این بانک، برای دریافت وام ۲۰۰ میلیون تومانی باید ۴۴ میلیون تومان را در یک حساب بدون سود نزد بانک نگه داشت که اگر نرخ سود بانکی را ۲۰ درصد (که در بانک پارسیان اعمال می‌شود) با دوره بازپرداخت سه ساله در نظر بگیریم، بانک علاوه بر سودی که با نرخ بهره ۱۸ درصدی از مشتری می‌گیرد حدود ۲۷ میلیون تومان نیز از محل سود سپرده‌ای که به مشتری پرداخت نکرده منتفع می‌شود.
بانگ گردشگری نیز که داشتن ضامن‌های دولتی را شرط اول پرداخت وام دانست در ادامه درباره پرداخت وام‌های میلیاردی عنوان کرد که به اشخاص حقیقی چنین مبالغی داده نمی‌شود.
رئیس یکی از شعبه‌های این بانک عنوان کرد که اگر برای دریافت وام، طرح خاص صنعتی نیز ارائه شود بازهم مبالغ بالا پرداخت نمی‌شود و این افراد باید به وزارت صنعت و وزارت کشاورزی مراجعه کنند که مراحل فراوان و پیچیده‌ای دارد.
یکی از شعب بانک ملت نیز درباره پرداخت وام‌هایی میلیاردی عنوان کرد که سقف وام پرداختی به یک شهروند عادی در این بانک ۲۰۰ میلیون تومان بوده که نرخ بهره آن نیز ۱۸ درصد است.
در مراجعه به بانک کشاورزی، این بانک با صراحت کامل پرداخت‌ وام‌های میلیاردی را رد و سقف پرداختی وام به شهروند عادی را ۵۰ میلیون تومان ذکر کرد.
این شعبه بانک کشاورزی نیز اعطای تسهیلات به طرح‌های کشاورزی و دامداری را به وزارت کشاورزی و جهاد کشاورزی برگشت داد که برای دریافت تسهیلات بانکی در این زمینه‌ها باید به این دو نهاد مراجعه کرد.
بانک صادرات تنها بانکی بود که پرداخت وام‌های میلیاردی را قبول اما شرایط خاصی را برای آن مطرح کرد.
کارمند یکی از شعبه‌های بانک صادرات با شرح شرایط دریافت وام میلیاردی گفت: برای دریافت این تسهیلات باید در این بانک حساب باز کنید و پس از شش ماه اگر گردش حساب بالایی داشته باشید می‌توانید برای دریافت وام اقدام کنید.
این شخص با تاکید بر اینکه سقف پرداختی وام در بانک صادرات ۲۰۰ میلیون تومان بوده عنوان کرد: اختیار بانک برای پرداخت مبالغ کلان محدود بوده اما ما از نهادهای بالاتر مصوبه می‌گیریم و این وام‌ها را پرداخت می‌کنیم.
یکی از شعب بانک تجارت نیز سقف وام بانکی را ۳۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و پرداخت وام میلیاردی را حتی با دریافت وثایق بالا و ضامن‌های معتبر به هیچ عنوان قبول نکرد.
توضیحات کارمند اداری بانک تجارت نشان داد که برای دریافت وام بانکی باید ابتدا در این بانک سپرده‌گذاری شود. با در نظر گرفتن سقف ۳۰۰ میلیون تومان وام بانکی، هر مقداری که سپرده‌گذاری شود، همان لحظه ۶۰ تا ۸۰ درصد آن را به صورت وام به مشتری پرداخت می‌شود و اگر مشتری ضامن نداشته باشد کل سپرده نزد بانک نگه داشته می‌شود. اما اگر فرد دارای ضامن باشد پس از گذشت شش ماه از سپرده‌گذاری، وام پرداخت می‌شود و حدود ۲۰ درصد از سپرده تا پایان تسویه وام، نزد بانک باقی می‌ماند.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

قیمت طلا به کدام مسیر خواهد رفت؟

صدور آنلاین بیمه نامه شتاب می گیرد

فعالسازی رمز یکبار مصرف با اینترنت بانک سینا

آخرین قیمت ارز، طلا،سکه و سکه پارسیان

رشد قیمت سکه و طلا در روز برفی تهران

تیم ملی کبدی با حمایت بانک صادرات قهرمان شد

قرعه کشی جشنواره ۱۳۹۸ باشگاه مشتریان بانک سپه

با رمز ساز ایران زمین آسوده بانکداری کنید

ساختار بانک مرکزی تغییر می کند؟

هراس از تورم لجام‌گسیخته

قیمت طلا امروز شنبه ۲۵ آبان ۹۸

پیش بینی آینده قیمت طلا بعد از گران شدن بنزین

نظرسنجی از قیمت طلا در روزهای آینده

راه گذر از شرایط کنونی، حمایت از تولید داخلی است

نگاه فعالان بازار به آینده دلار

تحلیل پیام رئیس کل به بازار

تصمیم‌گیری درباره دلار سخت شد؟

دلار گران شد

پیش بینی رکود در بازار ارز تا آخر سال

مراقب پیامک‌های جعلی رمز پویا باشید

لوایح FATF همچنان بلاتکلیف

رونق فروش گواهی‌های سپرده ۱۸ درصدی

تاثیر افزایش قیمت بنزین بر تورم از دید همتی

آغاز به کار سامانه پرداخت همراه بدون نیاز به کارت

دخل و خرج ۷ ماهه بانک صادرات اعلام شد

واریز یارانه جدید تا ۱۰ روز دیگر

خریداران طلا گوش به زنگ باشند

سن بناهای مشمول وام مسکن افزایش یافت

دلار ارزان‌ تر نمی‌شود

سرکشی دوباره دلار