برگزاری مجمع سه بانک ادغامی

فاطمه بهادری
۹:۱۲ - ۱۳۹۸/۶/۲۶کد خبر: ۲۵۵۲۶۷
مجمع عمومی عادی فوق‌العاده بانک قوامین، بانک مهر اقتصاد و موسسه اعتباری کوثر (سه بانک از بانک‌های ادغامی) برگزار شد و مجمع بانک انصار که قرار بود ساعت ۱۵ روز گذشته برگزار شود نیز به علت به حد نصاب نرسیدن تعداد سهامداران برگزار نشد.

به گزارش بنکر (Banker)، مجمع این سه بانک برگزار شده و واگذاری سهام وتعیین هیات‌مدیره جدید آنها انجام شده است. امروز صبح(سه شنبه) نیز مجمع بانک حکمت ایرانیان برگزار خواهد شد.
در مجمع موسسه اعتباری کوثر ۵/ ۷۳ درصد از سهام این موسسه به بانک سپه واگذار شد و آقایان صباغی، کاظم‌نژاد، جنگی، جهانی و ریخته‌گر به‌عنوان اعضای جدید هیات‌مدیره انتخاب شدند.

در مجمع عادی به‌طور فوق‌العاده بانک مهر اقتصاد نیز حامد هیئت داودیان، یوسف مرتضایی، غلامحسن تقی نتاج، مهدی ابراهیمی و مجید رحیمی به‌عنوان اعضای جدید هیات‌مدیره این بانک انتخاب شدند. مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده بانک مهر اقتصاد با حضور ۷۹/ ۵۵ درصد سهامداران در مرکز همایش‌های بانک سپه برگزار شد. 

همچنین به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد، در این مجمع که به ریاست مصطفی پرتو افکنان عضو هیات‌مدیره بانک سپه و نماینده سهامدار عمده بانک و حضور نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار شد، دکتر سید مهدی حسینی از بانک سپه و نماینده سهامداران به‌عنوان ناظر اول و دوم و علی رضا چهره با رای سهامداران به‌عنوان منشی جلسه انتخاب شدند.

مصطفی پرتو افکنان رئیس مجمع با تقدیر از سهامداران و ذی‌نفعان حاضر و تشریح اهداف و فرآیند‌های ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح، این اقدام را گامی بزرگ و ارزشمند در راستای اصلاح ساختار شبکه بانکی و چابک‌سازی آن عنوان و ابراز امیدواری کرد با استفاده از ظرفیت‌های بانک‌های ادغامی، بانک سپه به بانکی سرآمد و پیشرو در شبکه بانکی کشور مبدل شود.

همچنین براساس تصمیم مجمع بانک قوامین مالکیت ۶/ ۹۴درصد سهام بانک قوامین به بانک سپه منتقل شد. درمجمع عمومی عادی فوق‌العاده بانک قوامین، وابسته به بانک سپه که با حضور ۶/ ۹۴درصد سهامداران برای تعیین اعضای هیات‌مدیره این بانک برگزار شد، مصطفی پرتوافکنان، دکترجمال بحری ثالث، دکترحمیدرضا نجف‌پور کردی، دکتر علی ابدالی و جعفر اسدی به‌عنوان اعضای جدید هیات‌مدیره بانک قوامین انتخاب شدند.
عضو هیات‌مدیره بانک سپه گفت: تسویه حساب با سهامداران حقیقی و سهامداران حقوقی غیر وابسته که در زمان تعیین شده برای واگذاری سهام خود مراجعه نکرده‌اند پس از انجام ارزش‌گذاری و در زمان مراجعه ذی‌نفع انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: پس از ارزش‌گذاری و تعیین خالص ارزش ویژه، مطالبات سهامداران وابسته واحدهای ادغام شونده از محل تعهدات ستاد کل نیروهای مسلح تسویه می‌شود. دکتر اخلاقی تصریح کرد: سیاست و خط مشی اصلی بانک سپه حفظ جایگاه، شأن و منزلت نیروی انسانی بانک‌های ادغام شونده است. وی افزود: تعدیل نیروی کارکنان بانک‌های ادغام شونده در دستور کار بانک سپه نیست و قراردادهای کارکنان بانک‌های ادغام شونده پایدار خواهد ماند و این بانک از ظرفیت نیروهای بانک‌های ادغامی در سایر واحدهای بانک استفاده خواهد کرد.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

تراکنش‌های بانکی ملاک حذف یارانه‌ها

تحلیل مخارج مالی دولت و فشار بر بانک‌ها

نشانه ارزی مثبت به روایت همتی

نظر تحلیل گران از آینده قیمت طلا؟

۷۰۰میلیون دلار از پول‌های ایران آزاد شد!

طرح ژاپن و فرانسه برای پرداخت وام به ایران

ثبت نشان تجاری بانک کارآفرین در سیستم بین‌المللی مادرید

حمایت بانک کارآفرین از کارآفرینان

بیمه شاخص ثالث، راننده‌محور می‌شود

مطالبات معوق بانک‌ها به ۱۷۰ هزار میلیارد تومان رسید

همتی: کسی خریدار ارز نیست

بانک صادرات ۳۴۵۵ فقره وام قرض‌الحسنه داد

سیلی دلار بر بازار

دلار امروز چقدر قیمت خورد؟

بدهی جهان به ۱۹ تریلیون دلار نزدیک شد

مهم‌ترین چالش اقتصاد ایران در سال جاری چیست؟

وجود بیش از ۲۰ میلیارد دلار ارز خانگی

تشریح برنامه های بانک سینا برای افزایش سهم بازار و ارتقاء جایگاه

داستان مرموز ذخایر طلای اژدهای آسیا

نظرسنجی کیتکو نیوز درباره روند قیمت طلا

کاهش ارزش ۱۱ ارز در بازار بین بانکی

مهلت ۴۵ روزه متقاضیان وام ازدواج

نحوه تشخیص حساب های اجاره ای

یارانه نقدی ۴۰۰ هزار نفر قطع شد

سیگنال‌های مهم همتی برای بازار ارز

دولت کمتر از منابع بانک مرکزی استفاده کند

متن قانون صدور چک + سند

راه‌اندازی چک‌های الکترونیکی تا سال ۱۴۰۰

چگونه وام میلیاردی بگیریم؟

آخرین نرخ پرداخت سود توسط بانک‌ها