برگزاری ۱۱ مجمع بانکی از ۲۱ بانک بورسی

۱۱:۰ - ۱۳۹۸/۵/۲۹کد خبر: ۲۵۴۵۸۵
نگاهی به اطلاعیه‌های کدال نشان می‌دهد با پایان یافتن فصل مجامع از میان ۲۱ بانک حاضر در بازار سهام، مجمع صاحبان سهام ۱۱ بانک تا کنون برگزار شده است

به گزارش بنکر (Banker)، گروه بانکی‌ها در بازار سهام با داشتن سهامداران حقیقی و حقوقی قابل توجه، از جایگاه مناسبی در بین سرمایه گذاران برخوردار است. به همین دلیل سهامداران گروه بانکی ها در بورس و فرابورس همیشه با حساسیت‌های زیادی تحرکات این ۲۱ بانک حاضر در بازار سهام را مورد رصد و ارزیابی قرار می دهند و به نوعی در سبد سهام خود جایگاه مناسبی را برای خرید سهام این گروه تعبیه کرده اند.

در آن سو برگزاری مجمع شرکت‌ها در بازار سهام از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که با تصویب صورت های مالی، علاوه بر این که میزان سود و زیان ناشر مشخص می شود، چشم انداز مناسبی از حرکت ها و برنامه های آینده را نیز برای سرمایه گذاران ترسیم می شود.
بر اساس گزارش ایبنا، اما بررسی اطلاعات موجود در سامانه معاملاتی بورس و کدال در سال جاری نشان می‌دهد که تقریبا ۵۰ درصد از ۲۱ بانک موجود در بازار سهام مجمع عمومی سالیانه صاحبان سهام خود را برگزار نکرده اند.
 
این گزارش می‌افزاید : بر اساس اطلاعات منتشر شده در سامانه کدال از میان ۱۰ بانک حاضر در بورس اوراق بهادار تهران «ملت، صادرات، انصار، پارسیان، پاسارگاد، پست بانک، خاورمیانه، سینا، کارآفرین و اقتصاد نوین» تنها مجمع بانک انصار به دلیل «لغو مجمع» برگزار نشده و سایر ۹ بانک «ملت، صادرات، پارسیان، پاسارگاد، پست بانک، خاورمیانه، سینا، کارآفرین و اقتصاد نوین» در تاریخ و زمان اعلام شده، مجمع عادی سالیانه و فوق العاده  صاحبان سهام خود را برگزار کرده اند و دستور جلسات این مجامع که عمدتا شامل «تصویب صورت های مالی، استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی وهیات مدیره و ... را با رای حاضرین در مجمع تصویب شده است.
 
از سویی دیگر از میان ۱۱ بانک حاضر در فرابورس «حکمت ایرانیان، خاورمیانه، دی، سامان، سرمایه، آینده، ایران زمین، قرض الحسنه رسالت، شهر، قوامین و گردشگری» فقط مجمع ۲ بانک «خاورمیانه و سامان» در فصل مجامع سال جاری برگزار شده است و ۹ بانک بنا به دلایل متفاوت و حتی غیر شفاف جلسه مجمع عمومی سالیانه را برگزار نکرده اند.
 
جزییات این اطلاعات حاکی از آن است که در میان ۱۱ بانک حاضر در بازار فرابورس به جز ۲ بانک «خاورمیانه و سامان» که مجمع صاحبان سهام خود را تشکیل داده اند، مجمع بانک دی به دلیل «لغو مجمع»، ۳ بانک «سرمایه، شهر و گردشگری» به دلیل به حد نصاب رسیدن مجمع، بانک «دی» به دلیل لغو و ۵ بانک «حکمت ایرانیان، آینده، ایران زمین، قرض الحسنه رسالت و قوامین» نیز برگزار نشده است.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

قیمت طلا، ارز و سکه امروز ۲۶ شهریور

۳ درصد نقدینگی به شکل اسکناس است

هشدار مجدد به خریداران طلا خام

نرخ طلا امروز شاهد ثبات نسبی بود

آیا نگران سقوط قیمت طلا باشیم؟

هشدار به کاهش قیمت طلا در سال ۲۰۲۰

۱۶ رقم روی کارت بانکی چه معنایی دارد؟

آخرین خبرها از بانک های ادغام شده

واکنش دلار به حمله پهبادها

سیاست های بانک مرکزی اروپا تغییر می کند؟

پول‌های تازه بورسی به کدام سمت رفتند؟

خطر کاهش سپرده‌های بلند مدت بانکی

افزایش کارمزد پیامک بانکی مجوز ندارد

ابلاغ شرایط تعلیق محرومیت از خدمات بانکی

دادگاه متهمان بانک‌های ملت و پارسیان

وضعیت بازار طلا در آستانه نشست فدرال رزرو

زمزمه پرداخت غیرنقدی سود سپرده ها

توزیع ناعادلانه ثروت در جهان از نگاه «آکسفام»

شاخص فلاکت به ۳۹ درصد رسید

راه اصلاح نظام بانکی

دلار زدایی از مبادلات تجاری ایران - آنکارا

دخل شهرنشینان بیشتر از خرج‌شان است

مقابله بانک مرکزی با یک حمله گازانبری

برگزاری مجمع سه بانک ادغامی

دلایل تغییر مسیر دلار چه بود؟

تغییر معادلات در بازار ارز؟

چرا صرافی ها ارز نمی‌خرند؟

آخرین نرخ طلا ،سکه و ارز امروز ۲۵ شهریور

آخرین فرصت شرکت در قرعه کشی بانک سینا

۶ روز فرصت تا پایان سومین جشنواره قرعه کشی بانک سینا