پای ژن خوب در میان است

۸:۴۶ - ۱۳۹۸/۵/۹کد خبر: 253096
* محمود محمدی/مشاور کسب و کارهای مجازی

 این روزها تمامی افراد هیات دولت در حال تعریف و تمجید از استارتاپ ها هستند. پس از آنکه حسن روحانی ، رییس جمهور کشورمان از الکامپ بازدید کرد و به او گفتند که اسنپ اشتغالزایی کلانی داشته است هیات دولت جوگیر شده و دائما از استارتاپ ها تعریف می کنند. پیش از این نیز روحانی گفته بود که مشکل کاغذها و مشکلات ارزی را با استارتاپ ها رفع می کنیم.
ظاهرا به نظر روحانی استارتاپ ها می توانند تمامی مشکلات را رفع کنند. حتی حسین شریعتمداری وزیر کار و تعاون کشور نیز از استارتاپ ها تعریف کرده و اظهار کرده که باید از کسب و کارهای مجازی حمایت شود.
با این فضای ایجاد شده احتمال دارد آقازاده ها وارد اکوسیستم استارتاپی شوند، در واقع پای ژن خوب در میان است.البته آقازاده ها علاقه ای به دیده شدن ندارند، بنابراین برای مدیریت استارتاپ ها فرد دیگری را استخدام خواهند کرد. این امر مشکلات بسیاری را برای استارتاپ ها رقم می زند، احتمال شکست و از میان رفتن بسیاری از استارتاپ های کوچک وجود دارد، ممکن است آقازاده ها انحصار بازار استارتاپ ها را در دست بگیرند.
به تازگی ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی اظهار کرده است که هیات دولت تصمیم گرفته دیگر هیچ نهاد دولتی نسبت به فیلترینگ استارتاپ ها اقدام نکند، این امر اقدام بسیار مثبتی است. البته اینکه فردی که معمولا با فیلترینگ موافق است اکنون بر علیه آن صحبت می کند نشان از احتمال دستوری بودن این اظهار نظر می دهد.
به طور کلی فیلترینگ استارتاپ ها ضربات جبران ناپذیری بر استارتاپ ها وارد می کند؛ مانع رشد یک مجموعه نوپا می شود، استارتاپ ها مانند نوزادی هستند که در اثر برخورد با موانع سهمگین مرگشان حتمی است.
از سویی دیگر فیلترینگ موجب سلب اعتماد مشتریان استارتاپ ها می شود. زمانی که مشتریان وارد سایت یا نرم افزاری شده و متوجه می شوند که فیلتر شده است ممکن است تصور کنند این استارتاپ ها فساد مالی داشته یا دزدی کرده اند و هرگز متوجه مشکل اصلی نمی شوند.
بهتر است نهادهای نظارتی و دولتی به جای فیلترینگ استارتاپ ها مشکلات را پیگیری کرده و به مدیران استارتاپ ها اطلاع دهند که باید مواردی را اصلاح کرده و یا مجوزهای لازم را اخذ کنند، حتی اگر یک کامنت یا محتوای نامناسب در سایتی وجود داشت نیز نهادهای نظارتی می توانند اعلام کنند که این محتوا می بایست از سایت حذف شود نه اینکه سایت مربوطه را فیلتر کنند. استارتاپ ها با زحمت های بسیار مشتریانی را در بازار جذب می کنند و با فیلترینگ مشتریان خود را از دست می دهند.
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

تراکنش‌های بانکی ملاک حذف یارانه‌ها

تحلیل مخارج مالی دولت و فشار بر بانک‌ها

نشانه ارزی مثبت به روایت همتی

نظر تحلیل گران از آینده قیمت طلا؟

۷۰۰میلیون دلار از پول‌های ایران آزاد شد!

طرح ژاپن و فرانسه برای پرداخت وام به ایران

ثبت نشان تجاری بانک کارآفرین در سیستم بین‌المللی مادرید

حمایت بانک کارآفرین از کارآفرینان

بیمه شاخص ثالث، راننده‌محور می‌شود

مطالبات معوق بانک‌ها به ۱۷۰ هزار میلیارد تومان رسید

همتی: کسی خریدار ارز نیست

بانک صادرات ۳۴۵۵ فقره وام قرض‌الحسنه داد

سیلی دلار بر بازار

دلار امروز چقدر قیمت خورد؟

بدهی جهان به ۱۹ تریلیون دلار نزدیک شد

مهم‌ترین چالش اقتصاد ایران در سال جاری چیست؟

وجود بیش از ۲۰ میلیارد دلار ارز خانگی

تشریح برنامه های بانک سینا برای افزایش سهم بازار و ارتقاء جایگاه

داستان مرموز ذخایر طلای اژدهای آسیا

نظرسنجی کیتکو نیوز درباره روند قیمت طلا

کاهش ارزش ۱۱ ارز در بازار بین بانکی

مهلت ۴۵ روزه متقاضیان وام ازدواج

نحوه تشخیص حساب های اجاره ای

یارانه نقدی ۴۰۰ هزار نفر قطع شد

سیگنال‌های مهم همتی برای بازار ارز

دولت کمتر از منابع بانک مرکزی استفاده کند

متن قانون صدور چک + سند

راه‌اندازی چک‌های الکترونیکی تا سال ۱۴۰۰

چگونه وام میلیاردی بگیریم؟

آخرین نرخ پرداخت سود توسط بانک‌ها