پای ژن خوب در میان است

۸:۴۶ - ۱۳۹۸/۵/۹کد خبر: 253096
* محمود محمدی/مشاور کسب و کارهای مجازی

 این روزها تمامی افراد هیات دولت در حال تعریف و تمجید از استارتاپ ها هستند. پس از آنکه حسن روحانی ، رییس جمهور کشورمان از الکامپ بازدید کرد و به او گفتند که اسنپ اشتغالزایی کلانی داشته است هیات دولت جوگیر شده و دائما از استارتاپ ها تعریف می کنند. پیش از این نیز روحانی گفته بود که مشکل کاغذها و مشکلات ارزی را با استارتاپ ها رفع می کنیم.
ظاهرا به نظر روحانی استارتاپ ها می توانند تمامی مشکلات را رفع کنند. حتی حسین شریعتمداری وزیر کار و تعاون کشور نیز از استارتاپ ها تعریف کرده و اظهار کرده که باید از کسب و کارهای مجازی حمایت شود.
با این فضای ایجاد شده احتمال دارد آقازاده ها وارد اکوسیستم استارتاپی شوند، در واقع پای ژن خوب در میان است.البته آقازاده ها علاقه ای به دیده شدن ندارند، بنابراین برای مدیریت استارتاپ ها فرد دیگری را استخدام خواهند کرد. این امر مشکلات بسیاری را برای استارتاپ ها رقم می زند، احتمال شکست و از میان رفتن بسیاری از استارتاپ های کوچک وجود دارد، ممکن است آقازاده ها انحصار بازار استارتاپ ها را در دست بگیرند.
به تازگی ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی اظهار کرده است که هیات دولت تصمیم گرفته دیگر هیچ نهاد دولتی نسبت به فیلترینگ استارتاپ ها اقدام نکند، این امر اقدام بسیار مثبتی است. البته اینکه فردی که معمولا با فیلترینگ موافق است اکنون بر علیه آن صحبت می کند نشان از احتمال دستوری بودن این اظهار نظر می دهد.
به طور کلی فیلترینگ استارتاپ ها ضربات جبران ناپذیری بر استارتاپ ها وارد می کند؛ مانع رشد یک مجموعه نوپا می شود، استارتاپ ها مانند نوزادی هستند که در اثر برخورد با موانع سهمگین مرگشان حتمی است.
از سویی دیگر فیلترینگ موجب سلب اعتماد مشتریان استارتاپ ها می شود. زمانی که مشتریان وارد سایت یا نرم افزاری شده و متوجه می شوند که فیلتر شده است ممکن است تصور کنند این استارتاپ ها فساد مالی داشته یا دزدی کرده اند و هرگز متوجه مشکل اصلی نمی شوند.
بهتر است نهادهای نظارتی و دولتی به جای فیلترینگ استارتاپ ها مشکلات را پیگیری کرده و به مدیران استارتاپ ها اطلاع دهند که باید مواردی را اصلاح کرده و یا مجوزهای لازم را اخذ کنند، حتی اگر یک کامنت یا محتوای نامناسب در سایتی وجود داشت نیز نهادهای نظارتی می توانند اعلام کنند که این محتوا می بایست از سایت حذف شود نه اینکه سایت مربوطه را فیلتر کنند. استارتاپ ها با زحمت های بسیار مشتریانی را در بازار جذب می کنند و با فیلترینگ مشتریان خود را از دست می دهند.
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

آخرین فرصت بخشودگی ۱۰۰درصدی جرایم مالیاتی

فقط ۲۴ درصد کارت‌های بانکی فعالند

اعتماد مشتریان،سپرده های بانک سینا را زیاد کرد

بررسی ضریب خسارت ۱۵ شرکت بیمه‌

رشد ۴۳ درصدی سودآوری بیمه پارسیان

آمادگی بانک‌ها برای تبدیل ریال به پارسه

بانک شهر برای کودکان حساب باز می کند

آخرین نرخ طلا و سکه و بازار های مالی

دانشجویان نیازمند وام به بانک صادرات بروند

پیش‌بینی رییس اتحادیه طلا از قیمت طلا

تبلیغ ایجاد درگاه فیشینگ بانکی در تلگرام

بانک رفاه: بانک پزشکان ایرانیم

بانک سپه واحدهای تولیدی را هدف گرفت

هر طرح این بانک فقط دو شغل ایجاد کرد!

عطش خرید طلا ادامه دارد

نتیجه همه پیش بینی ها: طلا گران می شود

وصول ۹۹۸هزار فقره چک رمزدار در کشور

۹۱ سال مسئولیت اجتماعی بانک ملی

رونمایی بانک صادرات از طرح «سپهر دانش»

اخاذی از مردم با وعده بیمه ۱۰۰درصدی

۲۴۰ میلیون کارت بانکی بدون استفاده !

ارتباط تلفنی مدیران ارشد بانک ملی با مردم

طرح سپرده های ادغامی ها متفاوت است

۵ بانک وابسته بودن خود را اعلام کردند

۱۰ روز حساس برای سپرده های یکساله

۱۰ بانک قدیمی فعال جهان کدامند؟

کاهش تورم نقطه به نقطه با شیب تند

مشروح گفت‌وگوی رئیس کل بانک مرکزی با NBC

احتمالا مجلس به حذف ۴صفر رأی نمی‌دهد

نرخ تورم ۴۲.۲ درصد شد