برگشت دلا‌ر از کف شش‌ماهه

۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۴/۲۷کد خبر: ۲۵۲۷۰۸
روز چهارشنبه، دلار به کف ۶ ماهه خورد و برگشت. در این روز، شاخص ارزی تا نزدیکی مرز ۱۱ هزار تومانی عقب‌نشینی کرد که از اواسط دی ۹۷ سابقه نداشت.

به گزارش بنکر (Banker)، پس از برخورد به این نقطه، فروشنده‌ها کم شدند و به خریداران افزوده شد تا قیمت به سطح ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومانی بازگردد؛ قیمتی که روز چهارم هفته در آن قرار داشت. در‌حالی‌که عده‌ای این بازگشت را تنها وقفه‌ای در جاده نزولی دلار می‌دانستند، گروه دیگری اعتقاد داشتند، دلار بازار آزاد نمی‌تواند ارزان‌تر از قیمت آن در سامانه نیما باشد.
کمتر معامله‌گری تصور می‌کرد که قیمت دلار تا مرز ۱۱ هزار تومانی عقب‌نشینی کند، ولی در اواسط دیروز قیمت ۱۱ هزار و ۱۰۰ تومانی در بازار آزاد رویت شد. آخرین بار دلار در تاریخ ۱۹ دی‌ماه سال قبل قیمت کمتری را به ثبت رسانده بود. در ادامه روز دلار از این کف ۱۸۹ روزه بلند و با افزایش خریدها مواجه شد.

در ساعات انتهایی روز قیمت‌های متفاوتی در بازار شنیده می‌شد؛ با کمی خطا می‌توان گفت که قیمت در حوالی ساعت ۴ بعدازظهر در محدوده ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومانی قرار داشت که ۵۰ تومان کمتر از روز سه‌شنبه بود. افت ۵۰ تومانی به معنای کاهش سرعت نزول دلار بود؛ چراکه این ارز در روز سه‌شنبه ۴۵۰ تومان از ارزش خود را از دست داده بود و روز دوشنبه نیز ۲۰۰ تومان افت قیمت را به ثبت رسانده بود. سکه تمام بهار آزادی نیز دیروز مشابه با دلار دو روند متفاوت را در پیش گرفت.

در ابتدای روز فلز گرانبهای داخلی حتی تا سطح۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی عقب‌نشینی کرد، ولی در ادامه روز توانست حتی در مقطعی مرز ۴ میلیونی را نیز بازیابی کند. ساعت ۴ بعدازظهر قیمت ۴ میلیون و ۱۰ هزار تومانی برای سکه به ثبت رسید که ۴۰ هزار تومان بیشتر از روز چهارم هفته بود. افزایش قیمت سکه در حالی رقم خورد که بهای اونس در بازارهای جهانی کاهشی شده بود و تا ساعت ۴ بعدازظهر در حوالی مرز هزار و ۴۰۰ دلاری قرار داشت. یکی از عوامل اصلی نزول اونس انتشار آمار قوی از اقتصاد آمریکا بود که شاخص دلار را تقویت کرد و زمینه‌ساز نزول اونس شد.

به گزارش «ایسنا» آمارهای امیدوارکننده از رشد مثبت بخش خرده‌فروشی آمریکا در ماه ژوئن امیدها را نسبت به کاهش ۵/ ۰ درصدی نرخ بهره تقویت کرده است. جونیچی ایشیکاوا، استراتژیست ارشد بازار ارز در موسسه «آی‌جی سکیوریتیز» گفت: آمارهای نیرومند از اقتصاد آمریکا یکی از محرک‌های کلیدی صعود اخیر دلار بود، اما نباید از ضعف ارزهای اروپایی غافل شد.
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

دلایل فرار پول ها و افت وام‌دهی در بانک ها

طلا از مرز ۱۵۰۰ دلار عبور کرد

قیمت طلا مجدد صعودی شد

وزن وام بانکی در خرید خانه چقدر شد؟

راهکارهای سه گانه برای اصلاحات بانکی

مشکل بانکی از کجا آغاز شد؟

مانع اصلی اصلاحات بانکی

ادله بیمه‌گران برای معافیت از مالیات

شکایت بانک مرکزی از مالیات ارزی

زمستان رکود در راه است یا نه؟

بی‌ثباتی جهان، عامل صعود طلا؟

طلا در انتظار نشست «جکسون هول»

سکه ۳۰ هزار تومان افتاد

گرفتاری نوسان گیران در دامنه‌ای محدود

دلار به کف ۷ ماهه برگشت

برترین بانکداران جهان

از بانک شهر تا ۵۰ میلیون تومان وام بگیرید

دولت بی‌پول، چگونه مردم را فقیر می‌کند؟

طرح تسهیل تسویه بدهکاران برگشت خورد

اولتیماتوم وزیر اقتصاد به سازمان مالیاتی

رتبه بندی استان ها در چک های برگشتی

برگزاری ۱۱ مجمع بانکی از ۲۱ بانک بورسی

صنعت بیمه بعد از ۸۰ سال به کجا می رود؟

مدل جدید اندازه گیری خط فقر در ایران

رشد ۳۰ درصدی پرداخت‌های الکترونیکی

بیت کوین از مرز ۱۰۵۰۰ دلار فراتر می‌رود؟

هشدار شدید همتی به بانک ها

طلای جهانی ۱۸ دلار ارزان شد

مشارکت بانک ایران زمین در طرح "تا مهر با همدلی"

۵ ایراد طرح تسهیل تسویه بدهی بدهکاران بانکی