بیمه‌ها دیگر با سایپا قرارداد نمی‌بندند

۱۰:۳ - ۱۳۹۸/۴/۲۴کد خبر: ۲۵۲۶۲۴
درپی بدهی بیش از ۱۱۰۰ میلیارد تومانی شرکت خودروسازی سایپا به شرکت‌های بیمه، دبیرکل سندیکای بیمه‌گران از توقف صدور بیمه‌نامه شرکت‌های بیمه با شرکت خودروسازی سایپا خبر داد و گفت: شرکت‌های بیمه مستقیم برای خریداران خودرو بیمه صادر و بهای بیمه را دریافت می‌کنند.

به گزارش بنکر (Banker)، محمد علیپور دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران با بیان اینکه مسئله اختلاف و بدهی شرکت‌های بیمه با خودروسازی سایپا حدود دو سال ادامه داشته است، اظهار کرد: به دلیل به نتیجه نرسیدن مذاکرات با سایپا، صبر شرکت‌های بیمه تمام شده و از این پس هیچ بیمه‌نامه‌ای برای خودروهای تولید شده صفر کیلومتر شرکت سایپا صادر نخواهد شد.

واحدهای بیمه جلوی کارخانه مستقر شده‌اند

علیپور اضافه کرد: البته به منظور جلوگیری از ایجاد مشکل برای شهروندان، واحدهای سیار صدور بیمه‌نامه مقابل درب شرکت خودروسازی سایپا مستقر شده‌اند تا خودشان مستقیم از مشتری مبلغ را دریافت و بیمه‌نامه صادرکنند. بدین ترتیب شرکت‌های بیمه با شرکت خودروسازی سایپا قراردادی منعقد و برای این شرکت بیمه‌نامه صادر نمی‌کنند.

دبیر کل سندیکای بیمه گران ایران می‌گوید که شرکت‌های بیمه هیچ مشکلی با دیگر خودروساز داخلی (ایران خودرو) نداشته و برای صدور بیمه نامه توسط این خودروساز مشکلی وجود ندارد.

سایپا بیش از ۱,۱۰۰ میلیارد تومان بدهی دارد

او میزان بدهی شرکت خودروسازی سایپا به شرکت‌های بیمه را بیش از ۱,۱۰۰ میلیارد تومان برآورد کرد و گفت که این بدهی به شرکت‌های بیمه‌ای از ۲۰ میلیارد تومان تا بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان متغیر است.

علیپور همچنین از شکایت چند شرکت بیمه برای احقاق طلبشان از سایپا خبر داد و گفت: انباشت بدهی سایپا به شرکت‌های بیمه در حالی وارد دومین سال خود می‌شود که این خودروساز، هزینه بیمه‌نامه‌ها را به صورت مستقیم روی قیمت خودروهای فروخته شده اضافه کرده اما آن را به حساب شرکت‌های بیمه که فروشنده اصلی بیمه نامه‌ها هستند واریز نمی‌کند.

پیش از این محسن پورکیانی – مدیرعامل بیمه ایران – از بدهی بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومانی شرکت خودروسازی سایپا به صنعت بیمه خبر داده و گفته بود که این شرکت خودروسازی بدهی خود را به بیمه‌ها پرداخت نمی‌کند.

همچنین یونس مظلومی – مدیرعامل بیمه تعاون – نیز از شکایت این شرکت بیمه‌ای از شرکت خودروسازی سایپا بابت طلب ۱۶۵ میلیارد تومانی خود خبر داده و گفته بود که این شرکت خودروسازی متعهد بوده است حق بیمه مربوط به سال گذشته خود را که به صورت نقدی در زمان فروش خودرو از مشتریان خود دریافت کرده به شرکت‌های بیمه پرداخت کند، اما در عمل این اتفاق نیافتاده است.

به گفته مظلومی، خودروسازی سایپا برای مدتی با یک شرکت بیمه کار کرده و به همین شکل در حال حاضر چندین شرکت بیمه‌های خصوصی را گرفتار کرده است.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

از بانک شهر تا ۵۰ میلیون تومان وام بگیرید

دولت بی‌پول، چگونه مردم را فقیر می‌کند؟

طرح تسهیل تسویه بدهکاران برگشت خورد

اولتیماتوم وزیر اقتصاد به سازمان مالیاتی

رتبه بندی استان ها در چک های برگشتی

برگزاری ۱۱ مجمع بانکی از ۲۱ بانک بورسی

صنعت بیمه بعد از ۸۰ سال به کجا می رود؟

مدل جدید اندازه گیری خط فقر در ایران

رشد ۳۰ درصدی پرداخت‌های الکترونیکی

بیت کوین از مرز ۱۰۵۰۰ دلار فراتر می‌رود؟

هشدار شدید همتی به بانک ها

طلای جهانی ۱۸ دلار ارزان شد

مشارکت بانک ایران زمین در طرح "تا مهر با همدلی"

۵ ایراد طرح تسهیل تسویه بدهی بدهکاران بانکی

اخذ ایزو ۱۰۰۰۲ توسط بانک سامان

چگونگی تداوم رابطه بین سازمان و مشتریان

کاهش قیمت جهانی طلا

اگر چک گم شد، چکار کنیم؟

بانک‌ها با ارزش‌ترین صنایع بورس هستند

اعلام تصمیمات مجمع بانک اقتصادنوین

راهکار جلوگیری از ورشکستگی بانک‌ها

برترین و بدترین روسای بانک‌های مرکزی جهان اعلام شد

قدرت لابیست ها در شبکه بانکی ایران

سالروز بانکی اجتماعی و سلامت محور

بانک رفاه نامی پرافتخار در میان سیستم بانکی کشور است

رکاب زنی همکار بانک رفاه از نوشهر به تهران

بازار ارز پیش‌بینی‌پذیر می‌شود؟

ماینینگ در تور مالیاتی

دولت چقدر پیش خور کرده است؟

سالار صرافان