دلار در سطح ۱۳۵۰۰ تومان حمایت نشد

۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۳/۲۸کد خبر: ۲۵۱۹۶۱
در سومین روز هفته، قیمت دلار تا زیر سطح ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومانی پایین رفت. حدود ساعت ۴ بعدازظهر دیروز، شاخص ارزی در معاملات کف بازار با قیمت ۱۳ هزار و ۴۹۰ تومان معامله می‌شد که ۲۱۰ تومان کمتر از روز یکشنبه بود.

به گزارش بنکر (Banker)،  به گفته برخی فعالان، دلار در ۳ روز اخیر در بازه ۱۳ هزار و ۴۵۰ تا ۱۳ هزار و ۷۵۰ تومان گرفتار شده است و نتوانسته است از هر سوی این محدوده خارج شود. پس از اینکه دیروز دلار نتوانست از سطح ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومانی عبور کند و به سوی محدوده پیشین عقب‌نشینی کرد، برخی از معامله‌گران عنوان کردند «بازار رنج شده است» و توان افزایشی یا کاهشی خاصی ندارد. عده‌ای از تحلیلگران چنین وضعیتی را به تغییر رویه بازارساز در بازار نسبت می‌دادند.
از نظر این عده بازارساز در ۳ روز اخیر بیشتر از آنکه به دنبال کاهش شدید قیمت‌ها و ضرری کردن معامله‌گران باشد، به دنبال مدیریت قیمت‌ها در یک دامنه بسته و محدود بود. این در حالی است که در یک ماه گذشته، تحلیلگران باور داشتند، بازارساز تاکتیک نقره داغ نوسان‌گیران را دنبال می‌کرد: عرضه زیاد و پایین بردن شدید قیمت‌ها به مقصود متضرر کردن معامله‌گران و کاهش قدرت آنها در بازار. در این میان، البته عده‌ای از فعالان بازار باور داشتند، بازارساز این تاکتیک را برای کوتاه‌مدت در پیش گرفته است و طی روزهای آینده قیمت را بار دیگر به زیر مرز ۱۳ هزار تومانی خواهد برد. این عده احتمال می‌دادند، اگر قیمت دلار به زیر محدوده ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومانی برود، می‌تواند به معنای بازگشت بازارساز به تاکتیک پیشین باشد. در روزهای اخیر، قیمت سکه نیز بیش از هر عامل دیگر تابع روند دلار بوده است؛ به دنبال پیروی از این روند، دیروز سکه همسو با افت قیمت دلار رویه نزولی گرفت و با ۸۰ هزار تومان کاهش به بهای ۴ میلیون و ۶۹۰ هزار تومان رسید. دیروز تا ساعت ۳ بعدازظهر بهای اونس در بازارهای جهانی نیز برخلاف انتظار معامله‌گران داخلی و جهانی رویه افزایشی را پی نگرفت و تا حدود ساعت ۴ بعدازظهر با عقب‌نشینی از محدوده هزار و ۳۴۰ دلار به ابتدای محدوده هزار و ۳۳۰ دلار نزدیک شد. به این ترتیب، دیروز نقش اونس نیز در بازار داخلی سکه و طلا کاهنده بود.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

اونس دوباره به ۱۵۰۰ دلار بازمی گردد؟

کاهش قیمت دلار پیش‌بینی نمی‌شود؛ مگر...

جدول قیمت آپارتمان در شمال شهر تهران

منتظر جهش قیمت طلا باشید

طلا با ۰.۳ درصد کاهش به ۱۴۸۵ دلار رسید

آینده طلا در دست آمریکا و چین

زنگ خطر رشد سرمایه گذاری

گام پایانی مبارزه با پولشویی

۴ تهدید برای عملکرد معکوس تورم

ذوب سکه‌های طلا برای ساخت مصنوعات

از افزایش وام خرید مسکن چه خبر؟

قیمت طلا،سکه و ارز در بازار امروز ۲۱ مهر

این بانک،"دیجیتالی" است

وام ۳۰ میلیون تومانی برای سربازان

تاثیر کاهش سود سپرده‌ بانک ها در بازار ارز

بانک ها پربیننده ترین نماد بورس شدند

توصیه بانک آمریکایی: بهترین فرصت خرید طلا است

رکوردداران کارتخوان در ایران

نرخ تسعیر ارز در شبکه بانکی اعلام شد

حباب سکه به منفی ۵۰ هزار تومان رسید

ارائه رمز دوم یک‌بار مصرف بانک صادرات عملیاتی شد

رتبه دوم جهانی ایران در کارتخوان

پیش بینی بانک فرانسوی درباره قیمت طلا

چرا تورم در مناطق محروم بیشتر است؟

دخایر اسکناس ارزی ایران افزایش یافت

حساب های ۵ میلیاردی زیر ذره بین مالیات

پول درآوردن های عجیب!

فرمول دلار زدایی چین

جدول قیمت کلنگی‌های بازار مسکن تهران

قیمت اجناس بعد از حذف ۴ صفر از پول ملی