دلار در سطح ۱۳۵۰۰ تومان حمایت نشد

۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۳/۲۸کد خبر: ۲۵۱۹۶۱
در سومین روز هفته، قیمت دلار تا زیر سطح ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومانی پایین رفت. حدود ساعت ۴ بعدازظهر دیروز، شاخص ارزی در معاملات کف بازار با قیمت ۱۳ هزار و ۴۹۰ تومان معامله می‌شد که ۲۱۰ تومان کمتر از روز یکشنبه بود.

به گزارش بنکر (Banker)،  به گفته برخی فعالان، دلار در ۳ روز اخیر در بازه ۱۳ هزار و ۴۵۰ تا ۱۳ هزار و ۷۵۰ تومان گرفتار شده است و نتوانسته است از هر سوی این محدوده خارج شود. پس از اینکه دیروز دلار نتوانست از سطح ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومانی عبور کند و به سوی محدوده پیشین عقب‌نشینی کرد، برخی از معامله‌گران عنوان کردند «بازار رنج شده است» و توان افزایشی یا کاهشی خاصی ندارد. عده‌ای از تحلیلگران چنین وضعیتی را به تغییر رویه بازارساز در بازار نسبت می‌دادند.
از نظر این عده بازارساز در ۳ روز اخیر بیشتر از آنکه به دنبال کاهش شدید قیمت‌ها و ضرری کردن معامله‌گران باشد، به دنبال مدیریت قیمت‌ها در یک دامنه بسته و محدود بود. این در حالی است که در یک ماه گذشته، تحلیلگران باور داشتند، بازارساز تاکتیک نقره داغ نوسان‌گیران را دنبال می‌کرد: عرضه زیاد و پایین بردن شدید قیمت‌ها به مقصود متضرر کردن معامله‌گران و کاهش قدرت آنها در بازار. در این میان، البته عده‌ای از فعالان بازار باور داشتند، بازارساز این تاکتیک را برای کوتاه‌مدت در پیش گرفته است و طی روزهای آینده قیمت را بار دیگر به زیر مرز ۱۳ هزار تومانی خواهد برد. این عده احتمال می‌دادند، اگر قیمت دلار به زیر محدوده ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومانی برود، می‌تواند به معنای بازگشت بازارساز به تاکتیک پیشین باشد. در روزهای اخیر، قیمت سکه نیز بیش از هر عامل دیگر تابع روند دلار بوده است؛ به دنبال پیروی از این روند، دیروز سکه همسو با افت قیمت دلار رویه نزولی گرفت و با ۸۰ هزار تومان کاهش به بهای ۴ میلیون و ۶۹۰ هزار تومان رسید. دیروز تا ساعت ۳ بعدازظهر بهای اونس در بازارهای جهانی نیز برخلاف انتظار معامله‌گران داخلی و جهانی رویه افزایشی را پی نگرفت و تا حدود ساعت ۴ بعدازظهر با عقب‌نشینی از محدوده هزار و ۳۴۰ دلار به ابتدای محدوده هزار و ۳۳۰ دلار نزدیک شد. به این ترتیب، دیروز نقش اونس نیز در بازار داخلی سکه و طلا کاهنده بود.
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

هشدار کلاهبرداری‌های پیامکی حذف یارانه

چگونه دارایی بانک‌ها را افزایش دهیم؟

ناتوانی بانک مسکن در تولید یک برچسب

اپلیکیشن«بله» ۱۴میلیون تراکنش انجام داد

روابط عمومی بانک ملی سرآمد شد

کریستین لاگارد از سمت خود استعفا داد

تعداد چک‌های برگشتی مبلغ بالا زیاد شد

۴ عامل قیمت دلار را پائین کشید

کاهش ۱۱ درصدی تولید جهانی طلا

قیمت روز ارزهای دولتی نزولی شد

گروکشی برخی بانک‌ها از سیل‌زدگان لرستان

چرا ایرانی‌ها دیگر پول پس انداز نمی‌کنند؟

مسکن از دلار جلو زد

تقسیم ۱۲۰ ریال سود در بیمه آسیا

زیان از جنس طلا

خریداری در بازار نیست

شکست دولت یا شکست بازار

بررسی پیامد‌های نوسانات نرخ ارز

اولویت بانک مرکزی در سال ۹۸

سه نکته استخراج «بیت کوین»

مهمترین اقدامات بانک صادرات اعلام شد

خریداران سکه هم ضرر کردند

ارقام وحشتناک از کارنامه بانک دی

پیش بینی بانک CIBC از قیمت طلا در ۲۰۲۰

بیت‌کوین‌ چگونه استخراج می‌شود؟

همتی: نرخ ارز را ما تعیین نمی‌کنیم

راهکار دولت برای کنترل نوسانات بازار ارز

خودرویی‌ها پول اضافه می‌خواهند

اختاپوس فسادی که بین ۵ بانک می چرخید!

کدام استان ها، سپرده‌های بانکی بیشتر دارند