مهم‌ترین رویداد هفته برای طلا و دلار

۷:۲۳ - ۱۳۹۸/۳/۲۷کد خبر: ۲۵۱۹۳۰
طلا بهترین قیمت خود ظرف بیش از یک‌سال گذشته را در روز جمعه تجربه کرد و براساس جدیدترین نظرسنجی کیتکو، کارشناسان وال‌استریت و سرمایه‌گذاران مین‌استریت اعتقاد دارند که این جریان افزایش قیمت در هفته آینده نیز ادامه خواهد داشت.

به گزارش بنکر (Banker)، فلز زرد با ادامه تنش تجاری بین ایالات متحده و دیگر شرکای تجاری این کشور ازجمله چین، اتحادیه اروپا، کانادا و برخی دیگر از کشورها) همچنین در ادامه افزایش نگرانی‌ها در مورد کند شدن رشد اقتصادی جهان حمایت شده است. در نتیجه بازار‌ها با درصد بالایی انتظار دارند که تا قبل از پایان فصل تابستان، شاهد کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو باشند. حمله به دو نفتکش در خاورمیانه هم مورد دیگری بود که به جریان خرید کمک کرد و هر زمان که بازارها به سمت بالا جهشی دارند، آنها در واقع جریان‌های افزایشی تکنیکال را شکل می‌دهند.
در نظر سنجی این هفته ۲۲ نفر از کارشناسان وال‌استریت‌ شرکت کرده بودند. از این مجموع، ۱۶ نفر، معادل ۷۲ درصد اعتقاد داشتند طلای هفته آینده بازاری افزایشی دارد و برای هر دو بازار کاهشی یا خنثی، به‌طور مساوی ۳ رای، معادل ۱۴ درصد وجود داشت.همزمان ۵۵۸ نفر از سرمایه‌گذاران خرد مین‌استریت در نظرسنجی آنلاین کیتکو شرکت کردند که مجموع ۳۸۹ نفر، معادل ۷۰ درصد اعتقاد داشتند بازار هفته آینده افزایشی است. ۱۲۲ نفر، معادل ۲۲ درصد بازار هفته آینده را کاهشی می‌دیدند و ۴۷ معامله‌گر باقی‌مانده، معادل ۸ درصد، بازار را خنثی پیش‌بینی کردند.
در نظر سنجی انجام شده برای هفته‌ای که گذشت، مین استریتی‌ها و وال استریتی‌ها به بازار افزایشی اعتقاد داشتند. آنها درست پیش‌بینی کرده بودند و طلای بازار کامکس در مبادلات پایانی در سطح ۱۳۵۱ دلار قرار داشت و برای هفته رشدی ۴/ ۰ درصدی داشت. بهترین رقم قرارداد طلا در بازار جمعه، ۱۳۶۲ دلار در هر اونس، بهترین قیمت طلا از آوریل ۲۰۱۸ بود. در حال حاضر طلا از افزایش نقش مکان امن سرمایه خود در حال سود بردن است، از سوی دیگر نرخ بهره واقعی باعث سرکوب افزایش تقاضای اوراق خزانه‌داری شده که یک پیشرفت افزایشی برای دارایی‌های بدون سود‌دهی مانند طلا است. در حالی‌که قیمت نفت تحت تاثیر افت تقاضا در حال کاهش است، طلا ثابت کرده که انعطاف‌پذیر است و نشان داد که توانایی بیشتری نیز دارد و اخیرا رشد قابل توجهی ثبت کرده است. یک مدل تحلیلی طلا بر پایه قیمت نفت برنت، نرخ واقعی بهره در بازه ۱۰ ساله، یورو و ین ژاپن نشان می‌دهد که از اوایل مارس فلز زرد به روند افزایشی وفادار بوده است. آن مدل تحلیلی نشان می‌دهد که طلا طی هفته آینده باید به بالای رقم‌های ابتدای روز مبادلات جمعه، ۱۳۶۰ دلار در هر اونس صعود کند. نقره هم با پیروی از این جریان، باید بالای ۱۵ دلار در هر اونس مبادله شود.
بنابر برخی از تحلیل‌ها، فدرال رزرو در نشست هفته آینده زمینه‌سازی در مورد کاهش نرخ بهره جولای را انجام نخواهد داد. به‌نظر می‌رسد برخی از سرمایه‌گذاران در بازارهای مختلف و نه تنها بازار طلا، بدون درنظر گرفتن جوانب دیگر به وقوع پیوستن یک احتمال را قطعی می‌دانند. اگر فدرال رزرو برنامه‌ای برای کاهش نرخ بهره جولای نداشته باشد، آن اتفاق باعث تغییر دراماتیک احساسات بازارها خواهد شد.در حالی‌که طلا روز جمعه به سمت بالا جهش داشت، اما‌و‌اگرهای فدرال رزرو و لحن داویش (کبوتری) را که برخی از سرمایه‌گذاران امید به آن دارند، نداشته باشد، آن‌زمان دلار می‌تواند دوباره به سطوح بالاتر برگردد.

13 (2)


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

از افزایش وام خرید مسکن چه خبر؟

قیمت طلا،سکه و ارز در بازار امروز ۲۱ مهر

این بانک،"دیجیتالی" است

وام ۳۰ میلیون تومانی برای سربازان

تاثیر کاهش سود سپرده‌ بانک ها در بازار ارز

بانک ها پربیننده ترین نماد بورس شدند

توصیه بانک آمریکایی: بهترین فرصت خرید طلا است

رکوردداران کارتخوان در ایران

نرخ تسعیر ارز در شبکه بانکی اعلام شد

حباب سکه به منفی ۵۰ هزار تومان رسید

ارائه رمز دوم یک‌بار مصرف بانک صادرات عملیاتی شد

رتبه دوم جهانی ایران در کارتخوان

پیش بینی بانک فرانسوی درباره قیمت طلا

چرا تورم در مناطق محروم بیشتر است؟

دخایر اسکناس ارزی ایران افزایش یافت

حساب های ۵ میلیاردی زیر ذره بین مالیات

پول درآوردن های عجیب!

فرمول دلار زدایی چین

جدول قیمت کلنگی‌های بازار مسکن تهران

قیمت اجناس بعد از حذف ۴ صفر از پول ملی

رکورد خرید طلا شکسته می شود؟

فرق بین الماس و برلیان در چیست؟

همه چیز برای رشد «وبصادر» مهیاست

طرح اساتید بانک رفاه تمدید شد

پیش بینی قیمت دلار طی روزهای آینده

آماده ورود به شعب سلف سرویس باشید

آغاز فروش گواهی سپرده مدت‌دار ویژه سرمایه‌گذاری بانک ایران زمین

قیمت طلا،سکه،دلار و ارز در بازار ۲۰ مهر

دلار در پشت محدوده مقاومتی ایستاد

به بهانه طرح قانون بانکداری جدید در مجلس