صف‌های خرید در بورس کوتاه شد

۱۴:۲۹ - ۱۳۹۸/۲/۱۵کد خبر: 248079
امروز هرچند که در تعدادی از سهم‌ها همچنان تقاضا بر عرضه سنگینی می‌کرد، برخلاف روزهای گذشته از صف‌های خرید در بورس کاسته شد، اما بیشتر سهم‌های بزرگ با کاهش قیمت روبرو شدند.

به گزارش بنکر (Banker)،در روزهای گذشته قیمت‌ها در بازار سهام روند صعودی گرفت و شاخص کل بارها رکوردشکنی کرد. همچنین صف‌های خرید در بسیاری از سهم‌های بزرگ و کوچک مشاهده می‌شد و تقاضا بر عرضه به شدت چربید.
اما امروز از معدود روزهای در سال ۱۳۹۸ است که شاخص کل بازده نقدی و قیمتی افت کرد؛ به طوری که این نماگر از ابتدای باز شدن معاملات تا نزدیکی تراز ۲۲۷ هزار واحدی افزایش یافت و رکوردی تازه ثبت کرد اما در ادامه با شیبی نسبتاً ملایم کاهش یافت و در نزدیکی تراز ۲۲۴ هزار واحدی به کار خود خاتمه داد.
امروز سهم‌های شاخص‌ساز و بزرگ عمدتاً تأثیر کاهنده روی شاخص‌های بازار داشتند؛ به طوری که تاپیکو، گروه مبنا، و معدنی و صنعتی کل گهر هر کدام به ترتیب ۲۱۵، ۱۸۱ و ۱۶۹ واحد تأثیر کاهنده روی شاخص‌های بازار داشتند. دیگر نمادهای بزرگی همچون چادرملو، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تهران و صنایع پتروشیمی خلیج فارسی نیز در کاهش شاخص‌های بازار نقش داشتند.
اما در عین حال بانک ملت، فولاد خوزستان و مخابرات ایران هر کدام به ترتیب ۱۷۳، ۱۳۲ و ۱۲۳ واحد تأثیر افزایشی روی شاخص‌های بازار داشتند. خودروهای همچون سایپا و ایران خودرو نیز با روند افزایش قیمت‌ها روبرو شدند.
علیرغم افت نماگر اصلی بازار امروز شاخص کل هم وزن ۲۱۳ واحد رشد کرد و در تراز ۴۶۱۰۱ واحدی قرار گرفت. همچنین شاخص آزاد شناور نیز ۳۹۸ واحد افزایش یافت و به تراز ۲۵۳ هزار و ۹۲۴ واحدی رسید.
شاخص بازار اول امروز با ۹۳ واحد رشد به رقم ۱۶۸ هزار و ۹۳۵ واحدی بالا رفت و شاخص بازار دوم با ۳۳۱۰ واحد افت مواجه شد و به رقم ۴۲۸ هزار و ۹۳۲ رسید.
به نوشته ایسنا، امروز نمادهای بانکی با افزایش قیمت رو به رو شدند و عمدتاً با بیش از سه درصد رشد همراه بودند. در این گروه که جزو معاملات پرحجم بازار بود ۲.۷ میلیارد سهم به ارزش ۲۵۹ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.
اما در گروه‌های همچون فرآورده‌های نفتی و گروه محصولات شیمیایی عمدتاً با افزایش قیمت روبرو بودند. در گروه بیمه‌ای‌ها هم که نسبتاً گروه کوچکی در بورس تشکیل می‌دهند بیشتر سهم‌ها با افت قیمت رو به رو شده است اما قیمت سهام بیمه دانا و بیمه پاسارگاد توانست بیش از چهار درصد رشد کند.
ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۲۲۳ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از هشت میلیارد سهم و اوراق مالی بود. تعداد معاملات این بازار نیز به ۲۶۰ هزار و ۲۲۸ نوبت دست یافت. در عین حال در فرابورس ایران شاخص کل ۱.۶ واحد افت کرد و تراز ۲۶۶۳ واحدی را تجربه کرد. ارزش معاملات این بازار به رقم ۸۸۵ میلیارد تومان رسید این رقم ناشی از دست به دست شدن ۲.۳ میلیارد سهم و ارواق مالی بود.
 
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

بدهکار ۳۰۰۰ میلیاردی ساختگی

سقف برداشت از خودپردازها تغییر نیافته است

شیوه واگذاری دارایی بانک‌های دولتی در بنگاه‌ها ابلاغ شد

دلایل کاهش قیمت طلا و سکه

پرونده سیف به دادگاه رفت

قیمت طلای جهانی ارزان تر شد

دلار در کانال ۱۳ هزار تومان قرار گرفت

محور سیاست های بانک ملی

کاهش ریسک سرقت با تفکیک حساب‌ها

بانک رفاه به مستمری بگیران و بازنشستگان تسهیلات می دهد

اطلاعات بانکی مؤدیان کف دست مالیاتی‌ها

احراز هویت با شاهکار در نظام بانکی و پرداخت عملیاتی می‌شود

نقش همتی در سیاستگذاری ارزی

زمینه کاهش قیمت ارز فراهم می‌شود

وصولی های بانک سینا ۱۶۳ درصد رشد کرد

پست بانک دولتی می ماند

ارسال پیامک قبل از برگشت چک

آخرین حلقه از اصلاحات پولی

چارچوب بازار متشکل ارزی

صفرها کِی از پول ها می روند؟

پالرمو و CFT از دستور کار مجمع خارج شد

محور سیاست های بانک ملی ایران در سال ۹۸

۱۶۰پروژه برای دیجیتالی شدن بانک ایران‌زمین

هشدار رئیس کل به بیمه گران

مردم در بازار ارز سرمایه گذاری نکنند

افزایش نرخ رسمی یورو/ پوند کاهش یافت

کاهش قیمت دلار ادامه خواهد داشت!

الگوی رفتاری در بازار وام

منشاء تورم اخیر کجاست؟

تشریح بسته ارزی جدید بانک مرکزی