صف‌های خرید در بورس کوتاه شد

۱۴:۲۹ - ۱۳۹۸/۲/۱۵کد خبر: 248079
امروز هرچند که در تعدادی از سهم‌ها همچنان تقاضا بر عرضه سنگینی می‌کرد، برخلاف روزهای گذشته از صف‌های خرید در بورس کاسته شد، اما بیشتر سهم‌های بزرگ با کاهش قیمت روبرو شدند.

به گزارش بنکر (Banker)،در روزهای گذشته قیمت‌ها در بازار سهام روند صعودی گرفت و شاخص کل بارها رکوردشکنی کرد. همچنین صف‌های خرید در بسیاری از سهم‌های بزرگ و کوچک مشاهده می‌شد و تقاضا بر عرضه به شدت چربید.
اما امروز از معدود روزهای در سال ۱۳۹۸ است که شاخص کل بازده نقدی و قیمتی افت کرد؛ به طوری که این نماگر از ابتدای باز شدن معاملات تا نزدیکی تراز ۲۲۷ هزار واحدی افزایش یافت و رکوردی تازه ثبت کرد اما در ادامه با شیبی نسبتاً ملایم کاهش یافت و در نزدیکی تراز ۲۲۴ هزار واحدی به کار خود خاتمه داد.
امروز سهم‌های شاخص‌ساز و بزرگ عمدتاً تأثیر کاهنده روی شاخص‌های بازار داشتند؛ به طوری که تاپیکو، گروه مبنا، و معدنی و صنعتی کل گهر هر کدام به ترتیب ۲۱۵، ۱۸۱ و ۱۶۹ واحد تأثیر کاهنده روی شاخص‌های بازار داشتند. دیگر نمادهای بزرگی همچون چادرملو، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تهران و صنایع پتروشیمی خلیج فارسی نیز در کاهش شاخص‌های بازار نقش داشتند.
اما در عین حال بانک ملت، فولاد خوزستان و مخابرات ایران هر کدام به ترتیب ۱۷۳، ۱۳۲ و ۱۲۳ واحد تأثیر افزایشی روی شاخص‌های بازار داشتند. خودروهای همچون سایپا و ایران خودرو نیز با روند افزایش قیمت‌ها روبرو شدند.
علیرغم افت نماگر اصلی بازار امروز شاخص کل هم وزن ۲۱۳ واحد رشد کرد و در تراز ۴۶۱۰۱ واحدی قرار گرفت. همچنین شاخص آزاد شناور نیز ۳۹۸ واحد افزایش یافت و به تراز ۲۵۳ هزار و ۹۲۴ واحدی رسید.
شاخص بازار اول امروز با ۹۳ واحد رشد به رقم ۱۶۸ هزار و ۹۳۵ واحدی بالا رفت و شاخص بازار دوم با ۳۳۱۰ واحد افت مواجه شد و به رقم ۴۲۸ هزار و ۹۳۲ رسید.
به نوشته ایسنا، امروز نمادهای بانکی با افزایش قیمت رو به رو شدند و عمدتاً با بیش از سه درصد رشد همراه بودند. در این گروه که جزو معاملات پرحجم بازار بود ۲.۷ میلیارد سهم به ارزش ۲۵۹ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.
اما در گروه‌های همچون فرآورده‌های نفتی و گروه محصولات شیمیایی عمدتاً با افزایش قیمت روبرو بودند. در گروه بیمه‌ای‌ها هم که نسبتاً گروه کوچکی در بورس تشکیل می‌دهند بیشتر سهم‌ها با افت قیمت رو به رو شده است اما قیمت سهام بیمه دانا و بیمه پاسارگاد توانست بیش از چهار درصد رشد کند.
ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۲۲۳ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از هشت میلیارد سهم و اوراق مالی بود. تعداد معاملات این بازار نیز به ۲۶۰ هزار و ۲۲۸ نوبت دست یافت. در عین حال در فرابورس ایران شاخص کل ۱.۶ واحد افت کرد و تراز ۲۶۶۳ واحدی را تجربه کرد. ارزش معاملات این بازار به رقم ۸۸۵ میلیارد تومان رسید این رقم ناشی از دست به دست شدن ۲.۳ میلیارد سهم و ارواق مالی بود.
 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

جایگاه دلار در جهان تقویت شد

بانک رفاه ۳۰ شهریور به مجمع می رود

احتمال افت قیمت تا ۱۴۵۰ دلار

طلای ۲۵۰۰۰ دلاری رویا یا واقعیت؟

اگر یارانه تان قطع شده بخوانید

کاهش نرخ طلا پس از تصمیم فدرال رزرو آمریکا

تقویت سامانه های نظارتی اولویت بانک مرکزی است

فدرال رزرو بار دیگر نرخ بهره را کاهش داد

گزارشی از افزایش فقر در ایران

بانکداری با یک کارمند!

جزئیات جدید از حذف یارانه ثروتمندان

راه چاره خطر نقدینگی سرگردان

سوییفت روسی جایگزین اینستکس؟

تحریم کمک کرد تا دلار حذف شود

همتی: امسال ارز اربعین نداریم

واکنش اندک دلار به اخبار

جهش غیرمنتظره بهره در آمریکا

بانک‌ها بدهی خود را کم کردند

شرایط استفاده از ستاره مربع‌ها

بلژیک به اینستکس پیوست

بانک رفاه به مشتری مداری می‌اندیشد

گام بعدی، توسعه روابط‌ بانکی با اوراسیا

طلایی که ممکن است پولتان را آب کند

اما و اگرهای پول فیس بوکی

تقدم ثبات پولی بر خروج از رکود

افزایش توان ارزی بانک مرکزی

ظهور نشانه‌های گشایش بانکی

افت پرداخت تسهیلات خرید مسکن

غربال ثروتمندان

بیانیه بانک‌ها درباره مطالبات غیرجاری