سال گذشته ۷۰ میلیون بیمه نامه صادر شد

۱۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۲/۲کد خبر: 246774
سلیمانی با بیان اینکه تعداد بیمه‌نامه‌های صادره در سال گذشته ۱۵ درصد رشد داشت و به ۷۰ میلیون بیمه‌نامه رسیده است، گفت: اگر امسال بتوانیم صندوق بیمه حوادث طبیعی را تصویب کنیم کار بزرگی برای کشور انجام داده‌ایم به طوری که تمام واحدهای مسکونی که حدود ۳۰ میلیون واحد است بیمه خواهند شد.

به گزارش بنکر (Banker)،غلامرضا سلیمانی در مراسم افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه گفت: عملکرد سه بخش بانک، بیمه و بورس نشان دهنده شرایط اقتصادی و رشد اقتصادی هر کشوری است یک نظام کارآمد تامین مالی به این برمی‌گردد که این سه بخش چگونه فعالیت دارند به همین دلیل وقتی می‌توانند موثر باشند که همکاری و تعامل بین این سه بخش وجود داشته باشد.
وی ادامه داد: اگر صنعت بیمه رشد داشته باشد موجب اطمینان‌بخشی به سرمایه‌گذار و صاحب سهام می‌شود و نشان دهنده رشد پایدار است به همین دلیل صنعت بیمه دو وظیفه مهم در تامین مالی را بر عهده دارد اولا سرمایه‌گذاری خرد مردم را تجمیع کرده و در تامین مالی سرمایه‌گذاری می‌کند در حال حاضر حدود 60 هزار میلیارد تومان پرتفوی صنعت بیمه است که می‌تواند به 180 هزار میلیارد تومان افزایش یابد. دومین وظیفه ایجاد فضای اطمینمان به سرمایه‌گذاران است.
رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به افزایش ضریب نفوذ صنعت بیمه گفت: این ضریب در ایران 2.3 درصد است هر چند که سهم بیمه زندگی از 9.1 درصد در سال 92 به 15 درصد در سال 97 افزایش یافته است که البته جای کار زیادی وجود دارد یکی از مهمترین مواردی که مورد توجه ما است اوراق بهادار بیمه‌ای است به طوری که در سال 2018 این مبلغ در جهان به 30 میلیارد دلار رسیده است که حدود 50 درصد مربوط به ریسک‌های فاجعه‌آمیز را در برمی‌گیرد از همین روی ما نیز به دلیل وجود حوادث طبیعی در این زمینه باید فعال باشیم این اوراق همچنین می‌توانند جایگزین شرکت‌های بیمه‌ای اتکایی شوند که در زمان تحریم ما را تنها گذاشتند.
وی خاطرنشان کرد: تعداد بیمه‌نامه‌های صادره در سال گذشته 15 درصد رشد داشت و به 70 میلیون بیمه‌نامه رسیده است. صنعت بیمه در سال گذشته 27 هزار میلیارد تومان خسارت پرداخت کرد که حدود 28 درصد رشد داشته است.
وی با تاکید بر افزایش سرمایه شرکت های بیمه‌ای گفت با تحولات مربوط به بازار ارز نباید به این میزان قانع باشیم و آیین‌نامه مربوط به آن را تصویب کرده‌ایم که امیدواریم در سال جاری اجرا شود ما تلاش می‌کنیم بیمه‌ها را بومی کنیم چون ظرفیت بالایی در این مورد داریم به طوری که در سال 97 هنگامی که شرکت‌های بزرگ به دلیل تحریم ما را ترک کردند شرکت‌های داخلی حوادث بزرگ و بخش انرژی را بیمه کردند.
به نوشته  ایلنا،سلیمانی ادامه داد: اگر امسال بتوانیم صندوق بیمه حوادث طبیعی را تصویب کنیم کار بزرگی برای کشور انجام داده‌ایم به طوری که تمام واحدهای مسکونی که حدود 30 میلیون واحد است بیمه خواهند شد و حق بیمه آنها 120 هزار تومان است که 50 درصد آن توسط دولت و 50 درصد توسط صاحبان مسکن پرداخت می‌شود و این مبلغ کوچک می‌تواند اطمینان ناشی از حوادث طبیعی را ایجاد کند.
 


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

زمان قرعه کشی بانک سینا اعلام شد

هیچ‌ صرافی بیت‌کوین خرید و فروش نمی‌کند

شرط برگزاری مجامع بانک‌ها اعلام شد

صورت‌های مالی بیمه دانا تصویب شد

افت ۲۱ دلاری قیمت طلا در بازار جهانی

چرا سیاست "ماه شمار شدن نرخ سود" کارآست؟

رمزگشایی از تصمیم دولت برای قیمت دلار

رونمایی از ۳ طرح ملی با حضور وزیر اقتصاد

جلسه مجلس با همتی درباره رمز ارزها

روند افزایش قیمت دلار ادامه یافت

حمایت بانک رفاه از کسب و کارهای نوین

حساب های فاقد شناسه شهاب بسته می شود

بیمه سامان به استارتآپ ها رونق می دهد

ارائه دستاوردهای بیمه سامان در الکامپ ۹۸

افزایش سقف وام ساخت مسکن بانک ملی ایران

چراغ سبز بانک‌های بد به افزایش نرخ سود

رویکردهای بانک صادرات در بانکداری الکترونیک

افزایش پول داغ؛ تیغ دو لبه

تحلیل مرد طلایی از بازار طلا و سکه

تحلیل تکنیکال از روند نوسانات قیمت طلا

اسکناس ۵۰ پوندی تغییر می کند+عکس

آیا طلا به روند صعودی ادامه خواهد داد؟

این فلز گرانبها را نادیده نگیرید

سود مرکب بانک ها هر روز کنتور می اندازد

مشکل جدید؛ زیرزمینی شدن بیت‌کوین!

فراز و فرود دلار

مصوبه مجلس: حذف سود و جرایم بانک ها

چرا چک‌های صیاد هم مشکلی از مردم حل نکرد؟

واکنش همتی به اظهارات ارزی مسوولان

افزایش دلار پس از ۶ کاهش