بورس چقدر جای رشد دارد؟

۱۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۲/۲کد خبر: 246763
یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره روند صعودی قیمت‌ها در بورس گفت: در پی افزایش قیمت دارایی‌های مختلف، بازار سرمایه از سایر بخش‌های اقتصادی عقب‌ مانده و از نظر اقتصادی ارزش دارایی‌های این بخش به روز نشده است؛ در نتیجه این بازار پتانسیل مناسبی برای رشد دارد.

به گزارش بنکر (Banker)،مجتبی شهبازی درباره وضعیت بازار سرمایه در سال ۱۳۹۸ پیش‌بینی کرد که جو مثبتی در بازار سرمایه برقرار شود.
وی با بیان اینکه همیشه بحث‌های سیاسی اثرات کوتاه مدت دارد و در بلند مدت نمی‌تواند بازار سرمایه را درگیر خود کند، گفت: با پتانسیل‌های خوبی که در این بخش وجود دارد به نظر می‌رسد بتوانیم در سال جدید سودآوری قابل توجهی را در بازار سرمایه شاهد باشیم.
شهبازی درباره "رونق تولید" اظهار کرد: اگر به صورت علمی نگاهی به اقتصاد داخلی داشته و با علم روز دنیا حوزه‌های اقتصاد داخلی را سازماندهی کنیم، گام مؤثری در این بخش خواهیم برداشت.
این کارشناس بازار سرمایه گفت: در حال حاضر وضعیت بازار سرمایه روند صعودی دارد اما در پی افزایش قیمت دارایی‌های مختلف، این بازار از سایر بخش‌های اقتصادی عقب مانده است؛ یعنی از نظر اقتصادی ارزش دارایی‌های بازار سرمایه نسبت به رشد نرخ دلار به روز نشده است.
وی با اشاره به برگزاری دوازدهمین دوره نمایشگاه بورس، بانک و بیمه گفت: هر صنف اقتصادی نیازمند معرفی به عموم جامعه است که معمولاً این کار در تمامی کشورهای پیشرفته اقتصادی توسط نمایشگاه‌های مرتبط صورت می‌گیرد. در بازار سرمایه نیز همین نمایشگاه می‌تواند محلی مناسبی جهت معرفی و ارائه خدمات شود.
شهبازی تاکید کرد: یکی از مشکلات بازار سرمایه در ایران عدم معرفی آن و جذب کم مردم است که می‌توانیم با حضور در این نمایشگاه از این فرصت استفاده و علاوه بر معرفی خود سرمایه قابل توجهی را جذب کرده و بسیاری از مشکلات را بر طرف کنیم.
این فعال بازار سرمایه تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلات بازار سرمایه ایران ضعف فرهنگ‌سازی است و برگزارکنندگان این نمایشگاه می‌توانند در این امر کمک‌های قابل توجهی کنند. به نظر می‌رسد همه صنف‌های مرتبط حتی با حضور کوچک در این نمایشگاه می‌توانند نقش مؤثر خود را ایفا کنند. حوزه بازار سرمایه یک صنعت با پتانسیل بالاست که باید در پی ارتقای آن نیز باشند.
به نوشته ایسنا،وی تاکید کرد: یکی از مزایای دارایی‌های بازار سرمایه این است که دارایی‌های آن دچار استهلاک نمی‌شوند و دارای پتانسیل بالایی برای رشد نیز هستند که می‌توانیم با فرصتی که نمایشگاه برای آشنایی با بازار سرمایه ایجاد می‌کند از آن‌ها استفاده کنیم.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

بدهکار ۳۰۰۰ میلیاردی ساختگی

سقف برداشت از خودپردازها تغییر نیافته است

شیوه واگذاری دارایی بانک‌های دولتی در بنگاه‌ها ابلاغ شد

دلایل کاهش قیمت طلا و سکه

پرونده سیف به دادگاه رفت

قیمت طلای جهانی ارزان تر شد

دلار در کانال ۱۳ هزار تومان قرار گرفت

محور سیاست های بانک ملی

کاهش ریسک سرقت با تفکیک حساب‌ها

بانک رفاه به مستمری بگیران و بازنشستگان تسهیلات می دهد

اطلاعات بانکی مؤدیان کف دست مالیاتی‌ها

احراز هویت با شاهکار در نظام بانکی و پرداخت عملیاتی می‌شود

نقش همتی در سیاستگذاری ارزی

زمینه کاهش قیمت ارز فراهم می‌شود

وصولی های بانک سینا ۱۶۳ درصد رشد کرد

پست بانک دولتی می ماند

ارسال پیامک قبل از برگشت چک

آخرین حلقه از اصلاحات پولی

چارچوب بازار متشکل ارزی

صفرها کِی از پول ها می روند؟

پالرمو و CFT از دستور کار مجمع خارج شد

محور سیاست های بانک ملی ایران در سال ۹۸

۱۶۰پروژه برای دیجیتالی شدن بانک ایران‌زمین

هشدار رئیس کل به بیمه گران

مردم در بازار ارز سرمایه گذاری نکنند

افزایش نرخ رسمی یورو/ پوند کاهش یافت

کاهش قیمت دلار ادامه خواهد داشت!

الگوی رفتاری در بازار وام

منشاء تورم اخیر کجاست؟

تشریح بسته ارزی جدید بانک مرکزی