پیش‌بینی ۱۴۰۰ دلاری شدن اونس طلا

۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۱/۲۸کد خبر: 246669
کارشناسان بر این باورند که با توجه به روند جمع کردن طلا توسط بانک‌های مرکزی کشورها شاهد رسیدن قیمت آن به ۱۴۰۰ دلار در هر اونس در سال جاری خواهیم بود.

به گزارش بنکر (Banker)،به نقل از راشاتودی، کارشناسان بازار طلا بر این باورند طی سال جاری با توجه به موضع‌گیری متعادل‌تر بانک مرکزی فدرال آمریکا در قبال افزایش نرخ بهره در این کشور و همچنین رویکرد بانک‌های مرکزی کشورها در خرید هر چه بیشتر طلا در کنار چشم‌انداز مبهم اقتصاد جهانی طی سال جاری قیمت هر اونس طلا به 1400 دلار خواهد رسید.
مارتین هاکسلی مدیر بخش فلزات گرانبهای مؤسسه INTL FCSTON می‌گوید: انتظار داریم طی ماه‌های آینده طلا در محدوده قیمتی کنونی معامله شود اما برای نیمه دوم سال جاری انتظار می‌رود قیمت افزایش یابد و به احتمال زیاد می‌تواند تا پایان سال به 1400 دلار برسد.
به گفته هاکسلی سیگنال بانک مرکزی آمریکا در باره توقف روند افزایش نرخ بهره طی سال جاری به بهبود چشم‌انداز قیمتی طلا و دیگر فلزات کمک کرده است.
این کارشناس بازار طلا می‌گوید: هم اکنون نگاه غالب این است که در سال 2019 افزایش نرخ بهره در آمریکا نخواهیم داشت که این مسئله عاملی حمایتی از روند افزایشی قیمت طلا خواهد بود.
سوکی کوپر کارشناس بازار طلای بانک استاندارد چارترد نیز ماه گذشته گفته بود که انتظار دارد که در سال جاری قیمت طلا افزایش یابد.
کوپر می‌گوید: ما انتظار داریم تا پایان سال جاری قیمت طلا افزایش چشمگیری را تجربه کند.
وی ادامه داد:‌در سه ماهه چهارم سال جاری قیمت طلا به بالاترین میزان خود در 2018 و 2017 رسیده و به احتمال زیاد به بیشترین میزان در 5 سال گذشته خواهد رسید.
بانک‌های مرکزی کشورهای جهان با هدف تنوع‌بخشی به ذخایر خود و فاصله گرفتن هر چه بیشتر از ارزهایی نظیر دلار آمریکا روند خرید طلا را در پیش گرفته و این روند به قدری بالاست که طی 50 سال گذشته بی‌سابقه بوده است.
شورای جهانی طلا اعلام کرد که در سال 2018 خرید طلا توسط بانک‌های مرکزی کشورها نسبت به سال قبل از آن 74 درصد رشد داشته و به 651.5 تن رسیده است.
به نوشته طلا،هاکسلی می‌گوید: نه تنها بانک‌های مرکزی کشورهایی نظیر روسیه و قزاقستان در حال خرید طلا هستند بلکه بانک‌های مرکزی لهستان،مجارستان، فیلیپین و چین نیز به آنها پیوسته‌اند.
کارشناسان می‌گویند اگر چین به افزایش ذخایر طلا با نرخ کنونی در سال 2019 نیز ادامه دهد، این کشور می‌تواند به یکی از بزرگ‌ترین خریداران طلا در جهان تبدیل شود.
هاکسلی می‌گوید اگر به 10 سال پیش و پیش از بحران بزرگ اقتصادی در جهان بازگردیم بانک‌های مرکزی فروشنده مطلق طلا در بازار بودند اما امروزه آنها خریداران پروپا قرص طلا هستند و شاید شاهد جم کردن هزار تن طلا در بازار توسط بانک ها باشیم.
وی می‌گوید این حقیقت که بانک‌های مرکزی و مقامات دولتی کشورها به سمت تنوع بخشی به منابع حساب‌های ذخیره خارجی خود آمده‌اند به نظر برای بازار طلا بسیار خوب است.
شورای جهانی طلا هم اعلام کرده است با توجه به امنیت طلا در حفظ ارزش، جذابیت این فلز در سال 2019 افزایش خواهد یافت چرا که شاهد افزایش بحران در بازارها و اجرای سیاست‌های حمایت گرایانه از سوی کشورها خواهیم بود.
 
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

بدهکار ۳۰۰۰ میلیاردی ساختگی

سقف برداشت از خودپردازها تغییر نیافته است

شیوه واگذاری دارایی بانک‌های دولتی در بنگاه‌ها ابلاغ شد

دلایل کاهش قیمت طلا و سکه

پرونده سیف به دادگاه رفت

قیمت طلای جهانی ارزان تر شد

دلار در کانال ۱۳ هزار تومان قرار گرفت

محور سیاست های بانک ملی

کاهش ریسک سرقت با تفکیک حساب‌ها

بانک رفاه به مستمری بگیران و بازنشستگان تسهیلات می دهد

اطلاعات بانکی مؤدیان کف دست مالیاتی‌ها

احراز هویت با شاهکار در نظام بانکی و پرداخت عملیاتی می‌شود

نقش همتی در سیاستگذاری ارزی

زمینه کاهش قیمت ارز فراهم می‌شود

وصولی های بانک سینا ۱۶۳ درصد رشد کرد

پست بانک دولتی می ماند

ارسال پیامک قبل از برگشت چک

آخرین حلقه از اصلاحات پولی

چارچوب بازار متشکل ارزی

صفرها کِی از پول ها می روند؟

پالرمو و CFT از دستور کار مجمع خارج شد

محور سیاست های بانک ملی ایران در سال ۹۸

۱۶۰پروژه برای دیجیتالی شدن بانک ایران‌زمین

هشدار رئیس کل به بیمه گران

مردم در بازار ارز سرمایه گذاری نکنند

افزایش نرخ رسمی یورو/ پوند کاهش یافت

کاهش قیمت دلار ادامه خواهد داشت!

الگوی رفتاری در بازار وام

منشاء تورم اخیر کجاست؟

تشریح بسته ارزی جدید بانک مرکزی