وام سفر و نحوه دریافت این وام از بانک‌ها

۱۳:۳ - ۱۳۹۸/۱/۳کد خبر: 246218
وام سفر جزو آن دسته از وام هایی است که طرفداران خاص خود را دارد. بسیاری از مردم برای سفر به خارج یا داخل کشور از وام سفر به عنوان کمک هزینه استفاده کرده و طبق قوانین بانکی که از آن وام دریافت کرده اند، در مدت زمان و شرایط از پیش تعیین شده اقساط بانک را پرداخت می کنند.

به گزارش بنکر (Banker)، در این متن اطلاعاتی مانند کارایی و شرایط دریافت وام سفر را مورد بررسی قرار می گیرد.

وام سفر جزو آن دسته از تسهیلاتی است که تنها چند بانک در میان بانک های دولتی و خصوصی تحت نظارت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای متقاضیان منابع مالی لازم را فراهم می‌کنند.
 
بانک گردشگری؛ یکی از بانک های ارائه دهنده‌ی وام سفر به متقاضیان
بانک گردشگری در راستای رفع نیاز متقاضیان جهت سفر به داخل یا خارج کشور ایران، تسهیلاتی مناسب برای آن ها در نظر گرفته است. وام سفر یا وام گردشگری نام تسهیلاتی است که این بانک به افراد متقاضی جهت سفر و گردشگری به متقاضیان خود ارائه می‌دهد. هدف اصلی تاسیس بانک گردشگری، ارائه‌ی تسهیلات و رفع نیازهای متقاضیان جهت سفر و گردشگری است.
به طور کل وام سفر که توسط بانک گردشگری به متقاضیان داده می‌شود، جزو آن دسته تسهیلاتی است که در ابتدا می‌بایست حساب بانکی در بانک گردشگری داشته باشید تا بتوانید جهت دریافت وام سفر اقدام کنید.
موضوع دیگری که بانک گردشگری جهت اعطای وام سفر به متقاضیان خود در نظر می گیرد، موضوع تعادل میان درآمد و مقدار وام است. هنگامی که فرد متقاضی وام سفر درآمد مناسبی داشته باشد، بانک گردشگری تا سقف ۵ میلیون تومان نیز به فرد وام می دهد. در صورت کم بودن میزان درآمد متقاضی جهت دریافت وام سفر بانک گردشگری، با بررسی مدارک و شرایط وی، به نسبت مساوی بین درآمد و حساب وی در بانک، وام داده می شود.
۵ میلیون تومان می تواند مبلغ کافی و مناسبی برای سفر باشد. البته این موضوع را نباید فراموش کرد که افرادی قصد سفر به کشور یا منطقه ای خاص دارند که این مبلغ در برابر مخارج لازم برای این قبیل سفرها بسیار کم و ناچیز است. از طرفی شرایط و موارد دیگری نیز لازم است تا بتوانید وام سفر را از این بانک دریافت کنید.
به عنوان مثال یکی از مشکلاتی که در قبال دریافت وام سفر از بانک گردشگری باید درنظر بگیرید این است که این وام محدودیت های خاص خود را دارد. وام سفر ارائه شده در بانک گردشگری را نمی توان در هر مکانی خرج کرد.
در ابتدای افتتاح حساب در بانک گردشگری جهت دریافت وام سفر، به فرد دریافت کننده‌ی وام کارت بانک گردشگری داده می‌شود که این کارت قابل استفاده در مکان‌ها و فروشگاه‌هایی است که طرف قرارداد با بانک گردشگری را داشته باشند. این بدان معنی نیست که این طرح مانند بسیاری از طرح‌های ارائه شده کارایی های لازم را ندارد، اما این موضوع را نباید فراموش کرد که برای استفاده‌ از وام سفر ارائه شده توسط بانک گردشگری، آزادی کامل برای استفاده از این طرح را ندارید.
 
وام سفر بانک پارسیان
به غیر از بانک گردشگری بانک پارسیان تا حدودی در زمینه‌‌ی اعطای وام سفر به متقاضیان گردشگری اقدام می‌کند. نحوه‌ی کار بانک پارسیان به گونه ای است که فرد متقاضی وام سفر می‌بایست به یکی از آژانس‌های مسافرتی طرف قرارداد بانک مراجعه کرده و به ازای هزینه‌ی لازم جهت سفر، فاکتور به بانک تحویل دهد.
بانک پارسیان نیز با بررسی شرایط های لازم جهت دریافت وام سفر به ازای مبلغ لازم برای سفر فرد متقاضی، به وی وام می‌دهد. بررسی‌های لازم توسط کارشناس و متصدی مربوطه در بانک صورت می‌گیرد.
چند وقتی است که شایعه‌ی عدم فعالیت بانک پارسیان در زمینه‌ی اعطای وام سفر به متقاضیان قدرت گرفته است. با بررسی این موضوع متوجه واقعیت نداشتن این شایعات شدیم. نکته ای که جالب توجه است این می‌باشد که آژانس ‌های طرف قرارداد با بانک پارسیان از به پایان رسیدن مدت طرح مذکور اطلاع می‌دهند. پس می‌توان دریافت وام سفر از بانک پارسیان را در حاله‌ ای از ابهام دانست.
دریافت وام سفر از بانک گردشگری یا حتی وام پارسیان نیازمند مدارک کلی و به خصوص است که با مراجعه به شعبات و مراکز این بانک ها در شهر یا استان خود درباره‌ی این مدارک اطلاعات لازم را دریافت کنید.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

"بانک بد"

کیفیت پایین درآمدهای مشاع بانکهای خصوصی و خصوصی شده

چگونه بانک ها درآمد شناسایی می کنند!

شدت سپرده گذاری در کدام استانها بیشتر است؟

کاهش دوره زمانی اتمام "خلق نقدینگی" از پایه پولی

دوره افزایش قیمت مسکن به اتمام رسید

دو شرط تداوم ثبات ارزی

حذف دفترچه‌ در مراکز درمانی تأمین اجتماعی

دلیل بی‌اعتنایی ارز به ترامپ چیست؟

فرصت‌های کسب و کار با حضور فین تک‌ها

پایان پرداخت سود سهام عدالت سال ۹۶

متوسط نرخ تورم ۸.۲درصد شد

۲۹ ارز در بازار بین بانکی ارزان شد/جدول

۲ روی امتیاز ویژه دلار

تکمیل و اخذ اطلاعات شناسه شهاب توسط بانک‌ها

پیشروی قدم به قدم سکه در بازار

بورس دوباره صعودی شد

احتمال تورم‌زا بودن کاهش سپرده قانونی

آیا حباب دلار می‌ترکد؟

قیمت طلای جهانی ارزان تر شد

کاهش قیمت دلار و یورو در صرافی بانک‌ها

حمایت ویژه بانک ملی از خوداشتغالی

جزییات نشست اقتصاددانان با همتی

ادامه صعود برای دلار

جزئیات عملکرد بازار متشکل ارزی

بیمه ها تمایلی به بیمه حوادث ندارند

اقدامی که هزینه بانک‌ها را کاهش داد

ماجرای قطع ارتباط بانکی ایران و چین

تشکیل بازار متشکل ارزی با قیمت واقعی

دو روی سکه ادغام بانک‌ها