وام سفر و نحوه دریافت این وام از بانک‌ها

۱۳:۳ - ۱۳۹۸/۱/۳کد خبر: 246218
وام سفر جزو آن دسته از وام هایی است که طرفداران خاص خود را دارد. بسیاری از مردم برای سفر به خارج یا داخل کشور از وام سفر به عنوان کمک هزینه استفاده کرده و طبق قوانین بانکی که از آن وام دریافت کرده اند، در مدت زمان و شرایط از پیش تعیین شده اقساط بانک را پرداخت می کنند.

به گزارش بنکر (Banker)، در این متن اطلاعاتی مانند کارایی و شرایط دریافت وام سفر را مورد بررسی قرار می گیرد.

وام سفر جزو آن دسته از تسهیلاتی است که تنها چند بانک در میان بانک های دولتی و خصوصی تحت نظارت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای متقاضیان منابع مالی لازم را فراهم می‌کنند.
 
بانک گردشگری؛ یکی از بانک های ارائه دهنده‌ی وام سفر به متقاضیان
بانک گردشگری در راستای رفع نیاز متقاضیان جهت سفر به داخل یا خارج کشور ایران، تسهیلاتی مناسب برای آن ها در نظر گرفته است. وام سفر یا وام گردشگری نام تسهیلاتی است که این بانک به افراد متقاضی جهت سفر و گردشگری به متقاضیان خود ارائه می‌دهد. هدف اصلی تاسیس بانک گردشگری، ارائه‌ی تسهیلات و رفع نیازهای متقاضیان جهت سفر و گردشگری است.
به طور کل وام سفر که توسط بانک گردشگری به متقاضیان داده می‌شود، جزو آن دسته تسهیلاتی است که در ابتدا می‌بایست حساب بانکی در بانک گردشگری داشته باشید تا بتوانید جهت دریافت وام سفر اقدام کنید.
موضوع دیگری که بانک گردشگری جهت اعطای وام سفر به متقاضیان خود در نظر می گیرد، موضوع تعادل میان درآمد و مقدار وام است. هنگامی که فرد متقاضی وام سفر درآمد مناسبی داشته باشد، بانک گردشگری تا سقف ۵ میلیون تومان نیز به فرد وام می دهد. در صورت کم بودن میزان درآمد متقاضی جهت دریافت وام سفر بانک گردشگری، با بررسی مدارک و شرایط وی، به نسبت مساوی بین درآمد و حساب وی در بانک، وام داده می شود.
۵ میلیون تومان می تواند مبلغ کافی و مناسبی برای سفر باشد. البته این موضوع را نباید فراموش کرد که افرادی قصد سفر به کشور یا منطقه ای خاص دارند که این مبلغ در برابر مخارج لازم برای این قبیل سفرها بسیار کم و ناچیز است. از طرفی شرایط و موارد دیگری نیز لازم است تا بتوانید وام سفر را از این بانک دریافت کنید.
به عنوان مثال یکی از مشکلاتی که در قبال دریافت وام سفر از بانک گردشگری باید درنظر بگیرید این است که این وام محدودیت های خاص خود را دارد. وام سفر ارائه شده در بانک گردشگری را نمی توان در هر مکانی خرج کرد.
در ابتدای افتتاح حساب در بانک گردشگری جهت دریافت وام سفر، به فرد دریافت کننده‌ی وام کارت بانک گردشگری داده می‌شود که این کارت قابل استفاده در مکان‌ها و فروشگاه‌هایی است که طرف قرارداد با بانک گردشگری را داشته باشند. این بدان معنی نیست که این طرح مانند بسیاری از طرح‌های ارائه شده کارایی های لازم را ندارد، اما این موضوع را نباید فراموش کرد که برای استفاده‌ از وام سفر ارائه شده توسط بانک گردشگری، آزادی کامل برای استفاده از این طرح را ندارید.
 
وام سفر بانک پارسیان
به غیر از بانک گردشگری بانک پارسیان تا حدودی در زمینه‌‌ی اعطای وام سفر به متقاضیان گردشگری اقدام می‌کند. نحوه‌ی کار بانک پارسیان به گونه ای است که فرد متقاضی وام سفر می‌بایست به یکی از آژانس‌های مسافرتی طرف قرارداد بانک مراجعه کرده و به ازای هزینه‌ی لازم جهت سفر، فاکتور به بانک تحویل دهد.
بانک پارسیان نیز با بررسی شرایط های لازم جهت دریافت وام سفر به ازای مبلغ لازم برای سفر فرد متقاضی، به وی وام می‌دهد. بررسی‌های لازم توسط کارشناس و متصدی مربوطه در بانک صورت می‌گیرد.
چند وقتی است که شایعه‌ی عدم فعالیت بانک پارسیان در زمینه‌ی اعطای وام سفر به متقاضیان قدرت گرفته است. با بررسی این موضوع متوجه واقعیت نداشتن این شایعات شدیم. نکته ای که جالب توجه است این می‌باشد که آژانس ‌های طرف قرارداد با بانک پارسیان از به پایان رسیدن مدت طرح مذکور اطلاع می‌دهند. پس می‌توان دریافت وام سفر از بانک پارسیان را در حاله‌ ای از ابهام دانست.
دریافت وام سفر از بانک گردشگری یا حتی وام پارسیان نیازمند مدارک کلی و به خصوص است که با مراجعه به شعبات و مراکز این بانک ها در شهر یا استان خود درباره‌ی این مدارک اطلاعات لازم را دریافت کنید.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نماییدآخرین اخبار

مهمترین اقدامات بانک صادرات اعلام شد

خریداران سکه هم ضرر کردند

ارقام وحشتناک از کارنامه بانک دی

پیش بینی بانک CIBC از قیمت طلا در ۲۰۲۰

بیت‌کوین‌ چگونه استخراج می‌شود؟

همتی: نرخ ارز را ما تعیین نمی‌کنیم

راهکار دولت برای کنترل نوسانات بازار ارز

خودرویی‌ها پول اضافه می‌خواهند

اختاپوس فسادی که بین ۵ بانک می چرخید!

کدام استان ها، سپرده‌های بانکی بیشتر دارند

راز مهار تورم

پاســخ بانک مـرکـزی به فدراسیـون فوتبـال

علت بی محلی بانکها به برخی دستورات

الزام بانک‌ها به حذف سود و جریمه مضاعف

پرداخت پول بدون نیاز به رمزعبور!

خط قرمز ریالی بانک مرکزی

کف بعدی قیمت دلار؟

وضعیت کلاهبرداری در خودپردازها

نسخه ویژه «بله‌فشان» منتشر شد

بیت کوین ارز آینده دنیاست؟

عرضه بیمه‌نامه مسافرتی در بانک سامان

اطلاعیه دوم بانک ملی درباره آزمون استخدام

نگهداری سکه به صرفه نیست

بانکها قانون جدید چک را اجرا نمی‌کنند

چرا نرخ دلار کاهش یافت؟

سیگنال‌های همتی برای تداوم کاهش نرخ ارز

بانک مرکزی از دولت منفک می‌شود؟

" طلا " که می خرید باید کد داشته باشد

سقوط بیت کوین به زیر ۱۰ هزار دلار

قیمت دلار به پایین‌ترین حد خود رسید